Facebook App ID is missing!

Pentax’tan Yeni Zoom Lens

Pentax, yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekim ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan aygıtlar için yüksek zoom özellikli yeni bir lens duyurusu gerçekleştirdi. Tam adı Pentax DA645 28-45mmF4.5ED AW SR olan lens, yalnızca Pentax marka DSLR modelleri ile kullanılabiliyor.

Yetenekleri ile dikkat çekiyor

Pentax 645 serisinin üyesi, 35mm formatı üzerinden ele alındığında 22mm-35.5 mm arası odak uzaklığına olanak tanıyor. Lens kaplaması, toz ve hava koşullarına dayanıklılık da dahil olmak üzere gelişmiş bir takım yetenekler barındıran Pentax DA645 28-45mmF4.5ED AW SR, Pentax 645Z modeli ile çok uyumlu şekilde çalışabiliyor.

Sağlam tasarım

Sağlam yapısıyla dikkat çeken lensin fotoğraf profesyonellerine sağladığı olanaklar arasında panoramik fotoğraf ve dış mekanda çekimlerde yüksek verimlilik de var. 1.6 kat zoom oranı sunan lens modeli, geniş açı lenslerdeki perspektif ve alan derinliği özellikleri için ideal bir kullanım sağlıyor.

17 katmanlı mercek

Dar mekanlarda geniş perspektif, ilginç alan derinliği efektleri gibi fotoğrafçılığın az sayıda lens ile yakalanabilen imkanlarının da önünü açıyor Pentax DA645 28-45mmF4.5ED AW SR. İlgili lens, bünyesindeki 17 katmanlı mercek düzeninin yanı sıra yansıma etkilerini en aza indiren kaplamasıyla kullanışlılığı artırıyor.

Site Footer