Facebook App ID is missing!

Panasonic TV Reklamlarını Engellemek

Dünyanın en başarılı televizyonlarını üreten Panasonic, Kuzey Amerika pazarına verdiği önemi bizim ülkemize göstermediği için Türk kullanıcılar arasında pek de bilinmez. Bu bilinmezlik, doğal olarak teknik destek ya da Türkçe bilgi bulma konusunda sıkıntılara neden oluyor. Bu yazımızda, Panasonic Smart TV ile internete bağlandığınızda karşınıza çıkan ve tüm dikkatinizi dağıtan reklamlardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Daha önce de söylediğimiz gibi, haklı bir üne sahip olan Panasonic sadece teknolojisi ile değil, satış sonrası müşteri memnuniyetine verdiği önemle de öne çıkan bir markadır. İşte bu nedenle, ekranda beliren ve kullanıcıları çileden çıkaran reklamları herhangi bir hileye başvurmadan kapatmamıza imkan tanıyor.

Televizyonunuzun kumandasında yer alan “Menü” butonuna basın. (VieraCast ya da Internet yazılı tuşlara değil, doğrudan “Menü” butonuna basın)

Menüde yer alan “Ayarlar/Setup” menüsüne giriş yapın.

Ayarlar menüsü altında yer alan “Gelişmiş Ayarlar/Advanced Setup” alt menüsüne giriş yapın.

Gelişmiş Ayarlar menüsünde “VieraConnect Banner” adındaki özelliği kapatın.

Bu işlemden sonra Menü tuşuna tekrar basıp menüden çıkın. Tüm bu işlemler sonrasında, Panasonic kullanıcılarını rahatsız eden temel sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Konuya Panasonic markası ile giriş yapmış olmamız bu markayı günah keçisine çevirmiş olsa da, aslında bu özellik LG, Samsung, Sony gibi birçok markanın Smart TV modellerinin bazılarında mevcut.

Site Footer

%d bloggers like this: