Facebook App ID is missing!

Panasonic Lumix GF7 tanıtıldı.

Özçekim ya da daha çok bilinen adıyla selfie, günümüzün en önemli trendleri arasında. Akıllı telefonlarda yüksek teknolojili ön kameralar şeklinde sunulan selfie’ye yönelik tasarım anlayışları son birkaç yıldır fotoğraf makinesi modellerinde de kendisine, dönebilen ekranlarla birlikte uygulama sahası buluyor. İşte bunlardan biri de Panasonic’in GF7 model kodlu aynasız sistemli fotoğraf makinesi modeli.

Selfie severleri hedefliyor

Japon teknoloji şirketinin GF7 modelinde selfie için kamera öne doğru döndürülebiliyor, bu sayede kendini ekranda görebilen kişilerin çok daha iyi bir şekilde selfie çekebilmesi de mümkün oluyor. Panasonic Lumix GF7’nin bu özelliğin dışında da bir hayli yetenekli bir cihaz olduğu görülüyor.

16 megapiksel fotoğraf çekim özelliğine sahip Lumix GF7’de objektifi değiştirerek kullanım olanağı da sunuluyor. Micro Four Thirds LiveMOS sensörlü modelde şirketin Venüs adını alan işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci ve sensör birleşimi, özellikle düşük ışık koşullarında birçok muadilinden daha iyi sonuçlar sunma iddiasına sahip.

Full HD video kaydı

Full HD çözünürlüğünde AVCHD veya MP4 görüntü kaydı seçenekleri sunan video kaydını dönebilen 3 inçlik LCD ekranda takip edebilmek mümkün. Ekran, 180 derece açıyla dönebiliyor. 1040k nokta çözünürlükteki ekran, dokunmatik özelliği ile geliyor.

Odak takibi, odağın manuel şekilde belirlenmesi gibi kullanıcı dostu fonksiyonlar barındıran Lumix GF7’nin filtreleri de dikkat çekiyor. Çok sayıda filtrenin fotoğrafları üzerinden uygulanabilmesine olanak tanıyan cihazda, Wi-Fi özelliği ile birlikte sosyal ağlarda paylaşım da mümkün.

Wi-Fi özelliği de var

Wi-Fi özelliği sayesinde mobil telefonlar ve tabletler ile kontrol olanağı sunan cihaz, böylelikle ilginç bir kullanım deneyimi sağlama iddiasına da sahip. 12-32 mm objektifle kit halinde satılacak olan Panasonic Lumix GF7’de Avrupa için fiyat da belli oldu: 429 Sterlin.

Site Footer

%d bloggers like this: