Facebook App ID is missing!

Panasonic Lumix G7 Tanıtıldı

Panasonic, 4K video kayıt desteği sunan yeni fotoğraf makinesi Lumix G7’yi duyurdu. Firmanın yeni modeli G7, Micro Four Third sensör kullanan aynasız bir fotoğraf makinesi. 16 mega piksel çözünürlük sunan fotoğraf makinesi, 3 inçlik 1 milyon piksele sahip döndürülebilir bir ekranla donatılmış. Aynı zamanda elektronik bir vizörü bulunan fotoğraf makinesinde bu vizörün çözünürlüğü ise 2.36 milyon piksel.

Hazır çekim modlarının yanı sıra, Scene adı verilen ön tanımlı modların da bulunduğu üründe manuel çekim özellikleri de yer alıyor. Bütünleşik flaşı ile çekimlere yardımcı olan fotoğraf makinesinin en önemli özelliği ise 4K video kaydını destekliyor olması.

Ultra HD ya da 4K video kayıt

Firmanın daha önce GH4 modelinde de sunduğu 4K video kayıt özelliği sayesinde 3840X2160 piksel çözünürlüğünde video kayıt edilebiliyor. Bu çözünürlük ise Full HD olarak tabir edilen 1920X1080 pikselin 4 katı daha yüksek kalite anlamına geliyor. Fotoğraf makinesinde bulunan 4K Photo modu yardımı ile aynı anda video kayıt edilirken 8 mega piksel fotoğraf da çekilebiliyor.

Kablosuz bağlantı özelliği

Bütünleşik Wi-Fi özelliği bulunan G7 bu sayede fotoğrafları kablosuz olarak tablet, bilgisayar ya da cep telefonuna aktarabiliyor. ABD fiyatı sadece gövde seçeneği ile 799, 14-42 mm objektifle 1099 dolar olarak açıklanan ürünün CIPA standartlarına göre pil ömrü ise 350 kare.

Harici mikrofon bağlamak için 3.5 mm girişi de bulunan fotoğraf makinesi Haziran ayından itibaren yurtdışında satışa sunulacak.

Site Footer