Facebook App ID is missing!

Panasonic Lumix DMC-ZS35 Tanıtıldı

Panasonic, kompakt fotoğraf makinesi modellerine bir yenisini ekleyerek Lumix DMC-ZS35’i lanse etti. Lumix DMC-ZS35’in yüksek zoom faktörü ve zarif tasarımının ön planda olduğu görülürken genel itibarıyla fotoğrafla yeni tanışan ama bir yandan da doğa ve benzeri konulara meraklı kimseleri hedef aldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Lumix DMC-ZS35, ince ve şık bir tasarımla geliyor. Cihazda 20x optik zoom özelliği bulunuyor. Bu sayede uzaktaki nesneleri yakınlaştırarak fotoğraflamak isteyen kimselere geniş bir odak uzaklığı sağlanmış oluyor.

24-480mm eş değerindeki zoom faktörü, günümüzdeki pahalı DSLR fotoğraf makinesi lenslerinin yakınlaştırma mesafelerine ekonomik yoldan ulaşmak isteyenler için yeni alternatifler arasında konumlanıyor.

16 megapiksel fotoğraf çekiyor

Fotoğraf makinesinde 16 megapiksel fotoğraf çekimi ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde yani Full HD video kaydı da mümkün. Görüntü sensörü yüksek hızlardaki işleme yetenekleri ve genel olarak seri oluşuyla diğer fotoğraf makinesi seçeneklerinden sıyrılmayı amaçlıyor. Fotoğraf makinesinde seri çekim hızı da bir hayli iyi (saniyede 10 kare) ve otomatik netleme hızı da iddialı olduğu özellikler arasında yer alıyor.

Yaklaşık fiyatı

Lumix DMC-ZS35’in 180 derece hareket edebilen 3 inçlik ekranı, Wi-fi özelliğinin yanı sıra ilginç filtre ve efetleri de dikkat çekiyor. Cihazda 1250 mAh’lık batarya ile 300 civarında fotoğraf çekimi yapılabildiği belirtiliyor. Fiyatının ise Avrupa pazarında 200 Euro civarında olması bekleniyor.

Site Footer

%d bloggers like this: