Facebook App ID is missing!

Oyuncu Bilgisayarları ve Donanımları

Oyuncular arasında bitmek bilmeyen bir kavga vardır hani, oyuncu bilgisayarları mı? Konsollar mı? Konsolcular ve bilgisayarcılar olarak iki grup halinde sürekli bir atışma içindedirler. Konsolcular bilgisayar oyuncularını eski kafalı görüp bir sürü özellikli, sürekli yeni oyunlar çıkan konsolları kullanmadıkları için eleştirirler. Bilgisayar oyuncuları ise asıl kafa yorucu ve zekice yani gerçek bir oyuncuya layık oyunların konsollardansa bilgisayar için üretildiğini iddia ederler.

Kimin haklı kimin haksız olduğu oyuncular için özel bilgisayar parçalarının çıkışı ve gün geçtikçe daha kaliteli ve oyun zevkini dörde katlayan bir hale gelmeleriyle, anlaşılması çok daha zor bir şekle büründü. Ne olursa olsun kendine oyuncuyum diyen herkesin isteyeceği türden bir oyun bilgisayarı artık piyasada mevcut.

Oyun bilgisayarınızı her yere taşıyabilmek istiyorsanız kendinize dizüstü bir oyun bilgisayarı edinmelisiniz. En iyi dizüstü oyun bilgisayarları arasında MSI, Monster Abra, Asus gibi markalar önde geliyor. En son çıkan Dell Alienware ise adeta bir taşınabilir ve dizüstünde kullanılabilir bir oyun canavarı.

Eğer oyun bilgisayarınızın taşınabilir olmasına önem vermiyorsanız parçalarını kendi istediklerinizden toplayıp kendi oyun bilgisayarınızı oluşturabilirsiniz. Satışa sunulanlar içinden kendinize uygun birer oyuncu monitörü, oyuncu klavyesi ve oyuncu Mouse’u alarak kişisel tasarımınız ile yaratılabilen oyuncu bilgisayarları, maliyet olarak da size avantaj sağlayabilir.

Oyun Klavyesi ve Mouse’u

Oyuncu bilgisayarları, elleriniz üzerinde olacağı için belki de en önemli kısım uygun oyuncu klavyesi seçimi olacaktır. Dokunuşa hassas ve ergonomik bir oyuncu klavyesi oyundan aldığınız zevki doğrudan etkileyebilir. Piyasadaki oyuncu klavyeleri her bütçeye uygun bir skalada karşımıza çıkıyor. İnternet alışveriş sitelerinde Logitech, Everest Rampage, Bloody SteelSeries ve MSI Inspector gibi markaların klavyelerin özelliklerini kıyaslayabilir ve kendinize en uygun olanı alabilirsiniz.

Oyuncu Mouse’ları yine klavyeler kadar önemlidir. Aynı şekilde yeterli hassasiyete ve ergonomik yapıya sahip olmalı, her yüzeyde kolayca çalışabilmelidir. Oyuncu Mouse’larında tercih edilen gözde markalar MSI Inspector, Logitech ve Everest gibi markalardır. Mouse’ların fiyatları 40TL ile 250TL arasında alıcıya sunuluyor, yani her cebe uygun bir oyuncu Mouse’u bulabilirsiniz.

Oyuncu Mouse’unuza eşlik etmesi için bir oyuncu Mousepad’i gerekecektir. Dark Elite Force ya da TX Flat Line gibi markaların ürünleri oyun meraklılarını tatmin edecek türden Mousepad’ler üretiyor.

Ses kalitesi bilgisayar oyunlarının ayrı düşünülemez bir parçası olduğu için edineceğiniz oyuncu kulaklığına da önem vermeniz gerekecek. Kulaklarınızı rahat ettirecek kadar konforlu aynı zamanda kendinizi oyunun içinde hissettirecek kadar iyi bir ses kalitesi sunan bir kulaklık için Logitech, Snopy Rampage, Plantronics gibi markaları tercih etmelisiniz.

Oyuncu Bilgisayarları Araştırıyorsanız Karşılaştırmak Önemli

Alışveriş siteleri yardımıyla özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırarak kendinize en uygun oyuncu bilgisayarı donanımlarını seçebilir bu şekilde yıllarca keyifle kullanacağınız bir oyun eşlikçisi yaratabilirsiniz.

Site Footer