Facebook App ID is missing!

OnePlus 2 Tanıtıldı

Geçtiğimiz yılın en çok ilgili çeken firmalarının başında OnePlus firması yer alıyordu. Çinli firma, ilk akıllı telefon modeli OnePlus One’ı davet yöntemiyle kullanıcılar sunmuştu. OnePlus One almak isteseniz bile, davetiyeye sahip olmadan telefonu alamıyordunuz. Devetiye özel satışların ardından pazara açılan OnePlus, merakla beklenen yeni telefonu resmen duyurdu. OnePlus One modelinin yerini alacak olan OnePlus 2, magnezyum gövdesi, metal tuşları ve Çinli firma için bir çok yeniliği barındırıyor.

OnePlus 2’nin 16GB’lık modeli 39’dan satışa sunulacak. 64GB’lık en üst dahili depolama kapasiteli modelin fiyatıysa 398 dolar olarak belirlenmiş. Motorola Moto X modellerinde olduğu gibi bambu, kevlar, siyah kayısı ve gül ağacı kapak seçenekleri kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek. Siyah ve kumtaşı rengiyse telefonun standart rengi olarak karşımızı çıkıyor.

Qualcomm’un Snapdragon 810 çip setini kullana OnePlus 2, depolama kapasitesine göre farklı RAM kapasiteleri sunuyor. 64GB dahili depolama alanlı en üst seviyeli modelde 4GB RAM yer alırken, 16GB dahili depolama alanına sahip olan versiyon 3GB RAM kapasitesiyle geliyor. Telefonun ekran boyutu ve çözünürlüğü değişmemiş. OnePlus 2, 5.5 inç boyutundaki 1080p çözünürlüğündeki ekran, OnePlus One’da kullanılana göre daha parlak ve renk doygunluğu açısından daha başarılı sonuçlar sunuyor.

OnePlus 2’de 13 mega piksel çözünürlüğünde, optik sabitleme sistemiyle destekli (OIS), lazerle netleme yapabilen ve 1.3 µm piksel kamera sensörü kullanılmış. 4K video kaydı yapabilen yeni sensör, 720p çözünürlüğünde 120fps ağır çekim yapabiliyor. Telefonun Ön bölümündeyse 5 mega piksel çözünürlüğünde selfie kamerası yer almakta. iPhone 6’daki parmak izi okuma sensöründen daha hızlı bir parmak izi okuma sensörünün kullanıldığı iddia edilen telefon, 5 parmağa kadar algılama yapabiliyor.

3.300mAh kapasitemi bataryasıyla rahatlıkla 1 günün üzerinde kullanım sunan OnePlus 2’de, USB Type-C bağlantı noktası kullanılmış. microUSB dönüştürücü adaptörüyle gelen USB Type-C portu üzerinden microUSB destekli aparatları kullanmaya devam edebileceksiniz. 4G LTE bağlantı desteği sunan telefon, çift nano SIM desteğiyle birlikte geliyor. İlk modelde olduğu gibi OnePlus 2 modeli içinde davetiye protokolü uygulanacak. OnePlus ilkine oranla daha kolay davetiye alınacağını açıkladı. OnePlus 2, 11 Ağustos itibariyle temin edilebilecek.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: