Facebook App ID is missing!

OneDrive Dosyalarınızı Çevrimdışı Kullanın?

Windows 8.1’de bulunan OneDrive sakladığınız bütün dosyaları gösteriyor, fakat bütün bu dosyaların hepsinin bilgisayarınızın yerel sürücülerinde depolandığı anlamına gelmiyor. Bir internet bağlantınız olmadığında ulaşabilmeniz için dosyalarınızın hepsinin cihazınızla senkronize olmasını istiyorsanız, işte bunu gerçekleştirmenin yolu:

PC’nizde oluşturduğunuz bütün dosyalar yerel sürücünüzde depolanır, fakat bir mobil cihazdan yüklediğiniz fotoğraflar ya da internet üzerinden OneDrive’da oluşturduğunuz belgeler otomatik olarak cihazınızla senkronize olmaz. Bu dosyaları Windows 8.1’de açmayı denediğinizde, söz konusu veriler bulut depolamadan alınır.

Bu yerel makineniz üzerinde size birçok boş alan kazandırır, ama aynı zamanda internet bağlantısı bulunmayan bir yerde bulunduğunuzda ya da bir şekilde internete bağlanamadığınızda ise başınıza dert olabilir. Bunun üstesinden gelmek için ilk yapmanız gereken; OneDrive’daki File Explorer ’da bir dosya ya da klasör üzerinde sağa tıklamak ve yerel bir kopya oluşturmak için çevrimdışı özelliğini kullanılabilir hale getirmek.

Bütün OneDrive dosyalarınız için otomatik indirme ve çevrimdışı erişimi aktive etmek için de, öncelikle OneDrive uygulamasını tam ekranda açın (Modern ya da “Metro ”sürüm). Daha sonra Ayarlar sekmesini açın, Seçeneklere tıklayın ve Bütün OneDrive dosyalarıma çevrimdışı erişi işaretleyin. Ekran üzerinde bunun baytlar olarak ne kadar tuttuğunu da göreceksiniz.

Bunun gereksiz bir biçimde karmaşık olduğunu düşünüyorsanız, Microsoft’un Windows 10’da senkronize olma biçimlerini değiştirmeyi planladığını duymak sizi mutlu edebilir, dolayısıyla önümüzdeki dönemde bu işlemler çok daha kolaylaşacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Site Footer

%d bloggers like this: