Facebook App ID is missing!

Yeni Okul Döneminde İşinize Yarayacak Okula Dönüş Alışveriş Önerileri

Uzun bir yaz tatilinin daha sonuna geldik, şimdi okula dönüş zamanı! Çocuklar için öğrenme, anne ve babalar için de dinlenme zamanı başlıyor 🙂 9 Eylül’de açılacak okullar için okul alışveriş listeleri çoktan hazırlandı ancak kırtasiye alışverişlerine başlamadan önce bir de bizim okula dönüş kampanyalarımıza göz atın!

Anaokulu Alışveriş Listesi

anaokulu alışveriş listesi

 

İlk defa okula başlayacak minikler için çok heyecanlı bir dönem başlıyor. Peki bu dönemde yanlarında nelere ihtiyaçları olacak? Sizin için faydalı bir liste hazırladık. Listenin en önemli maddeleri: okul çantası, beslenme çantası ve kalem kutusu tabii ki. Çocuğunuzun okulu için özenle seçtiğiniz resim defterinin, boyama kitaplarının, pastel boyaların ve kuru boyaların, yüz ve parmak boyalarının zarar görmesini hiç istemeyiz 🙂 Anaokulu alışveriş listenizi genişletmek isterseniz de diğer seçenekleriniz: çocuk akıllı saat, suluk, kuru ve ıslak mendil, ve diğer kırtasiye ürünleri olan fotokopi kağıdı, sulu boyalar, keçe uçlu kalem, okul etiketleri, oyun hamuru, fon karton & mukavva, dosya ve klasörler, yapıştırıcı, selobant, elişi kağıtları olabilir. 

İlkokul Alışveriş Listesi

ilkokul alışveriş listesi

 

Anaokulunda, okuldayken keyifli vakit geçirmeyi öğrendiysek şimdi biraz daha ciddi işlere sıra geliyor: okumayı ve yazmayı öğrenmek! Bu yüzden ilkokul alışveriş listemize ilk ekleyeceğimiz ürünler kurşun kalem, kalemtıraş, silgi ve defter. Tabii ciddi işleri yaparken eğlenmeyi de unutmamak için resim defterimizi ve boya kalemlerimizi de yanımıza almayı ihmal etmiyoruz. Eskiden kalan kalem kutusu ve beslenme çantası hala kullanılıyor olabilir, ancak okul çantasını çocuğun yaşına, boyuna ve kilosuna uygun olarak yenilemek gerekebilir. Bunlar dışında ihtiyacınız olabilecek kırtasiye eşyaları: fosforlu kalem, delgeç, makas, abaküs, cetvel, gönye ve pergel.

Ortaokul Alışveriş Listesi

ortaokul alışveriş listesi

 

Ortaokul kırtasiye setinin vazgeçilmezleri okul çantası, kalem kutusu, resim çantası, kurşun kalem, kurşun kalem ucu, yazı tahtası kalemi, defter ve resim defteri. Ortaokul alışveriş listesine ayrıca neler ekleyebiliriz diye düşünüyorsanız bu sorunun cevabı da silgi, kalemtıraş, tükenmez kalem, fosforlu kalem, okul etiketi, dizüstü bilgisayar, akıllı saat, dosya, klasör, delgeç, spiralli defter, ciltli defter, cetvel, gönye, pergel olabilir.

Lise Alışveriş Listesi

lise alışveriş listesi

 

Eğitim ve öğretimin temellerini ilkokul ve ortaokulda gördükten sonra sıra kendi mesleğimizin temellerini oluşturmaya geliyor. Bunun için de lise alışveriş listesine okul çantası, kalem kutusu, resim çantası, kurşun kalem, kurşun kalem ucu, tükenmez kalem, defter ve not defteri, silgi, cetvel, dosya, klasör gibi ürünler ekleyebiliriz.

Üniversite Alışveriş Listesi

üniversite alışveriş listesi

 

Üniversiteye geçen öğrencilerde eskisi kadar heyecan olmuyor ama yeni kırtasiye ürünleri fikrinizi değiştirmenize yardımcı olabilir 🙂 Üniversite alışveriş listesinin vazgeçilmezi artık dizüstü bilgisayarlar ama eski alışkanlıklardan da kolay vazgeçilmiyor bu yüzden listeye defter ya da not defteri, kurşun ve tükenmez kalem eklemeden edemiyoruz. Ancak başarının asıl sırrı kitaplardaki önemli yerleri çizmek için alınan fosforlu kalemler 🙂 Tabii bunların hepsini koymak için bir de güzel sırt çantası listenin tamamlayıcısı oluyor. Yurtta ya da öğrenci evinde kalanların ise en büyük desteği kahve makineleri. Bunun yanında kettle, tost makinesi gibi diğer küçük ev aletlerini de unutmamak lazım.

Site Footer