Facebook App ID is missing!

Öğrenci Evinde En Çok İhtiyaç Olan Ev Eşyaları

Eve çıkmak isteyen öğrenciler için kapsamlı bir öğrenci evi alışveriş listesi hazırladık. Öğrenci evi için gerekenlerin başında neler geliyor hep birlikte bakalım. Mutlaka olması gerekir dediğiniz eşyalar varsa siz de yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yatak ve Yorgan

Yatak ve yorgan olmazsa olmaz listesinin birinci sırasında yer alıyor. Ancak kendi yatağınız harici “misafirliğe” gelen arkadaşlar için bir çekyata da ihtiyaç olabilir. Herkes misafirliğe diye gelip 1 ay kalan yeni ev arkadaşına aşina değil mi?

 

öğrenci evi ihtiyaç listesi

Buzdolabı

İhtiyaca göre normal buzdolabı ya da mini buzdolabı tercih edebilirsiniz. Bizim önerimiz derin donduruculu bir buzdolabı almanız, böylece aile evinden gelen yemekler uzun süre bozulmadan kalabilir.

Ocak

Öğrenci evinde yapılacak lezzetli yemekler için temel ihtiyaç tabii ki ocak. Bunun için de set üstü ocakları tercih edebilirsiniz. Diyorsanız ki sadece ocak bana yetmez, fırında da çok güzel yemekler yaparım o zaman da fırınlı ocaklar sizi memnun edecektir. 

Çamaşır Makinesi

Temiz çorap kalmadığında öğrenci evinde çamaşır makinesinin önemi anlaşılıyor. Siyahları, beyazları ve renklileri birbirinden ayırmayı unutmayın 🙂

Mutfak Eşyaları

Öğrenci evinde en çok kullanılan mutfak eşyaları: tost makinesi, tencere, tava, kettle, süzgeç, bulaşıklık, çaydanlık, plastik tabak çatal. Bulaşık makinesi almak kısa vadede zor gelse de uzun vadede tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bulaşıkları elde yıkarken çok daha fazla su harcanıyor, dolayısıyla bulaşık makinesi kullandığınızda su faturası da daha az gelecektir.

öğrenci evi gerekli eşyalar

Şofben

Eğer evde hali hazırda bir kombi yoksa, şofbene mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Soğuk kış günlerinde bir de soğuk suyla duş almak istemezsiniz.

Çalışma Masası

Geceleri ev arkadaşlarınızla “ışığı kapat hadi ” kavgası yapmak istemiyorsanız çalışma masasının yanına bir de çalışma lambası şart. Malum aramızda son dakikaya bırakmayı sevenler de olduğu için gece çalışmalarının da yoğun olacağını tahmin ediyoruz 🙂

Dolap

İlk tercih gardrop olsa da öğrenci evlerinde tasarruf etmek adına bez dolaplar da sıkça tercih ediliyor.

Diğer Ev Eşyaları

İhtiyacınız olabilecek diğer ev eşyaları da ütü, süpürge ve üçlü priz. Üçlü prizin işe yarayacağına eminiz ama diğer ikisinden pek de emin olamadık 🙂 Yine de ailenizin beklenmedik bir ev ziyaretine gelmesine karşın önlem olarak evde bulundurabilirsiniz.

Site Footer