Facebook App ID is missing!

Note 7 Satışları Durduruldu

Samsung, patlayan Galaxy Note 7 haberlerinin ardından Samsung Galaxy Note 7’nin global satışlarını durdurdu.

Geçtiğimiz ay tanıtılan ve satışa sunulan Galaxy Note serisinin yeni amiral gemisi Samsung Galaxy Note 7, dünya çapında büyük beğeni toplamayı başarmıştı. Tanıtıldığı günden bu yana 2.5 milyonun üzerinde satış yapan telefon ile ilgili olarak, son dönemde ilginç haberler gelmeye başlamıştı. Batarya kaynaklı problemler ve patlayan telefon görüntülerinin sosyal medyada hızla yayılması üzerine Samsung, harekete geçti.

Güney Kore merkezli teknoloji devi, yeni amiral gemisi akıllı telefon Galaxy Note 7‘yi tüm dünya için resmi olarak geri çağırdığını duyurdu. Ayrıca satışa sunulan tüm telefonların herhangi bir ücret almadan değiştirilecek.

Dün itibariyle konu üzerinde çalışmalar yapan Samsung, resmi bir açıklama yaparak, tüm Note 7 satışlarının durdurulduğunu ve satılan tüm cihazların geri çağrıldığını açıkladı. Bu çağrı Kuzey Amerika’daki operatörleri kapsamakta ve şimdiye kadar 24 cihazda bataryayla ilgili problemler rapor edilmiş durumda. Ülkemizdeki satışa sunulan versiyonla ilgili olarak herhangi bir şikayet ortaya çıkmış değil. Geri çağırma ve üretimin durdurulmasıyla ilgili önümüzdeki günlerde detaylı açıklama yapılması bekleniyor. Ülkemizdeki modelleri için ise henüz bir açıklama yapılmış değil. Detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: