Facebook App ID is missing!

Nokia 8… Yeni Bir Filonun Amiral Gemisi

Nokia 8, Nokia’nın yeni serisinin en üst segment modeli. Yola 3,5,6 diyerek koyulan ve her yeni seferde bir üst model tanıtan Nokia, son olarak Nokia 8 modelinin lansmanını 16 Ağustos saat 19.30’da Londra’da yapacağını açıkladı. Üst segment telefonların arasına yeni katılacak bu rakiple beraber rekabetin daha da kızışması bekleniyor. Yeni akıllı telefon serisiyle beraber yeni bir pazarlama ve iletişim kampanyası da başlatan Nokia, artık internette, sosyal mecralarda ve sokakta çok daha fazla konuşuluyor. Sırf bu akıllı telefon serisi çıkmadan önce marka tekrar gündeme gelsin diye nostaljik bir yeni Nokia 3310 modeli piyasaya sürüldü. Bütün modeller çıkmadan önce Evan Blass gibi sızıntı haberler konusunda otorite kabul edilen kişilere ve haber sitelerine bilgi sızdırdı. Hatta en son, Nokia 8 Modeli sözde ‘’yanlışlıkla’’ resmi internet sitesinden duyuruldu.

İlk Görüntüler

Telefonun şu ana kadar ortaya çıkan görüntülerinin beklentileri tamamen karşıladığı söylenemez. Özellikle altın ve gümüş renkli modeller tasarım olarak kaba ve geri kalmış olarak nitelendirildi, hatta daha da ileri gidilip, bir kalıp ambalajlı çikolataya benzeten yorumcular bile oldu.

Nokia 8 aynı zamanda mavi ve siyah seçenekleriyle de piyasaya çıkacak. Şu ana kadar sızan görüntüler ve bilgiler dahilinde; telefonun boyutunun 5.3 inç olacağı söyleniyor ve arka kamerası tıpkı Samsung Note 8’de olduğu gibi çift lens görünüyor.

Nokia 8 İçin Beklenen Özellikler

Arka kameranın sadece çift lens olması değil, Carl Zeiss optik kullanılması ve 13 Megapiksellik görüntü kalitesi. Telefonun 4 GB RAM 64 GB hafıza ya da 6 GB RAM 128 GB hafıza kapasitesiyle çıkacağı düşünülüyor. Yeni Android telefonun işlemcisiyse Qualcomm Snapdragon 835 olacak. Snapdragon 835 aynı zamanda Qualcomm’un bugüne kadar ürettiği en güçlü çip.

Nokia 8’in ekran görüntü kalitesi 2K ve 2560 x 1440 çözünürlükte olacak. Telefonun piyasa fiyatı henüz öngörülemese de Nokia 6 fiyatının üzerinde olması bekleniyor. Gelecek iPhone 8 ve Note 8’e kıyasla, piyasaya yeni giren bir rakip olarak daha ucuz olacağı ise kuşkusuz.

Site Footer

%d bloggers like this: