Facebook App ID is missing!

No Man Sky, Sony’nin Desteği ile Gelecek

Ubisoft, Konami ya da Electronic Arts gibi milyonlarca dolarlık oyun şirketleri için geliştirme süreçleri nispeten daha kolaydır. Bu şirketler için tamamen hedefler ve plan dahilinde yürütülen süreçler söz konusudur. Indie adını alan daha az bilinen, daha butik platformlardan çıkan oyunlar ise sempati ile karşılansalar bile zorluklarla baş başadırlar.

Bu tür oyunlar için gerekli maddi güç için Kickstarter gibi çeşitli girişimci fikirlerin bağışlarla hayata geçirildiği yapılarda yoğun şekilde var oldukları biliniyor. Ancak No Man Sky biraz daha farklı bir Indie oyunu. Bu oyun bir nebze rahat, çünkü arkasında Sony’nin güven veren açıklamaları var…

Yapılan açıklamalara göre No Man Sky, Sony PlayStation 4’e PC ve Xbox One’dan gelecek. Hatta neredeyse çok yoğun şekilde PlayStation 4 oyunu imgesine sahip olacak. Sony İngiltere Başkanı Fergal Gara, verdiği röportajda geliştiricilerle çok yakından çalışıldığını ve oyuna katkılarının olduğunu ifade etti. Oyuna PlayStation ağırlıklı bir yapı kazandırmaya çalışıldığını da sözlerine ekleyen Gara, bu oyunu ‘biraz farklı yaklaştıklarını’ sözlerine ekledi.

Gerçekten de farklı yaklaşım söz konusu; çünkü oyunun listelenmesi sırasında PlayStation platformunda küçük bir yer ayrılmasından ziyade genişçe söz edilmesi planlanıyor. PS4 için bir hayli özel bir oyun olacağı aşikar. Uzay temasına dayalan No Man Sky’ın kutulu sürümünün ise yayınlanıp yayınlanmayacağı şimdilik tam anlamıyla bir muamma. Oyunun yalnızca online olarak edinilebileceği yönünde açıklamalar var.

Bu iddialı oyunun Sony tarafından yoğun şekilde denli destek görmesinin altında yatan neden ise elbette ‘oyunun kalitesi’ ve beklentilerin yüksek olması. Sony, bu tür adımları zaman zaman atıyor ve çeşitli küçük geliştiricilere destek oluyor. Elbetten bunlar, sonrasında şirkete kazançla dönüyor.

Site Footer