Facebook App ID is missing!

Nikon D5500 Geliyor!

Dünyanın en çok satan DSLR fotoğraf makinesi üreticilerinden Nikon, mevcut modeli D5300’ü yeniliyor. Elde edilen bilgilere göre D5500 model koduyla gelecek yeni DSLR fotoğraf makinesi, DX-format türünde olacak ve kuvvetli bir olasılık olarak dokunmatik ekranla gelecek.

D5300’den izler…

Nikon D5500 DSLR fotoğraf makinesi, D5300’den izler barındırsa da dokunmatik ekranı ile önemli bir farklılık sergileyecek. Ekranının boyutunun ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Nikon’un 2015 yılındaki ilk DSLR fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyacak modelin APS-C boyutlu sensörle geleceği ve tıpkı Nikon D5300’deki gibi Wi-fi özelliği de teknoloji yapı taşları arasında barındıracağı düşünülüyor.

Bir de objektif gelecek

Nikon’un söz konusu modelinin yanı sıra bir de yeni objektifin duyurusunu gerçekleştirmesi bekleniyor. Nikon 24mm f/1.8 objektifin, Nikon D5500 ile aynı anda tanıtılması konusunda çok sayıda sızıntı bilgi mevcut. Peki Nikon’un yeni modeli ne zaman tanıtılır?

Ne zaman tanıtılacak?

Beklentiler Ocak ayı içerisinde tanıtılacağı yönünde. En geç lansman tarihi ise Şubat ortasında düzenlenecek CP+ 2015 etkinliğinde sahne alacağı yönünde. Her şekilde yeni modelin satışa çıkacağı dönem, Şubat-Mart aralığı olacağa benziyor.

Nikon D5500 DSLR fotoğraf makinesi ve Nikon 24mm f/1.8 objektifin yanı sıra 2015 yılı ilk çeyreğinde fotoğraf meraklılarının karşısına çıkacak bir diğer yenilik de DX-format DSLR modeli olan Nikon D7200. Bakalım Nikon, bu modelinde fotoğraf severlere ne gibi özellikler sunacak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: