Facebook App ID is missing!

Mount & Blade II: Bannerlord’u Tanıttıldı

Yaratıcısı olduğu Mount & Blade serisi ile milyonların gönlünü fethetmiş olan TaleWorlds Entertainment, seriye yeni eklenen Mount & Blade: Bannerlord’u Gamescom 2015’te oyun dünyasına gösterdi. Oyun, hem eleştirmenlerin hem de oyuncuların büyük beğenisini kazanmış olan Mount & Blade: Warband’den 200 sene öncesinde geçiyor. Oyunculardan gelen isteklere kulak veren TaleWorlds Entertainment, daha zengin bir oyun dünyası sunmak için oyuncuların isterlerse takip edebilecekleri bir hikâyeyi oyunun sandbox tarzı dünyasına yedirmiş.

Mount &Blade: Bannerlord’un Gamescom’daki tanıtımında; dinamik olarak değişen mevsimler, eşya üretme, sürekli değişen arz talep miktarlarına göre işleyen oyun içi ekonomi gibi pek çok yeni özelliğin oyuna eklendiği de açıklandı. Seriye büyük yenilikler getiren Bannerlord’un, var olan özellikleri büyük oranda geliştirmiş olmasının oyuncuları çok sevindireceği kesin. Eklenen kuşatma araçları oyunculara duvarları hangi noktadan aşmak istediklerini seçme imkânı vererek, derin stratejik planlamaya ve etkileyici kuşatma savaşlarına ortam hazırlıyor.

Mount & Blade Warband’in 2010’da piyasaya çıkmasıyla birlikte geliştirilme süreci başlayan Bannerlord, TaleWorlds tarafından oyun için özel olarak geliştirilmiş yepyeni bir oyun motoru kullanıyor. TaleWorlds, kendisinden beklendiği üzere geliştirdikleri yeni motorun mod desteği de sunacağını açıkladı. Bu da hem oyunun hem de Mount & Blade’in üretken mod topluluğunun önünde pek çok farklı ve heyecan verici olasılığın bulunduğu anlamına geliyor. Açıklanan bilgilere ek olarak, yeni oynanışın ve oyun motoru özelliklerinin gösterildiği iki video da oyunun geliştiricileri tarafından yayınlandı.

Site Footer