Facebook App ID is missing!

Mortal Kombat X’ten Muhteşem Çıkış

Dövüş/macera temalı Mortal Kombat serisi, oyun dünyasının mihenk taşlarından biridir. Çok eskilere dayanan kökeni ile farklı bir kült, ilginç bir başarı hikayesidir aynı zamanda. Ve serinin NatherRealm tarafından geliştirilen en yeni oyunu Mortal Kombat X,  geçtiğimiz Nisan ayında oyun severlerle buluştu.

Temelde karşılıklı dövüş şeklindeki oyun, birbirinden zorlu karakterlerinin yanı sıra fatality adını alan ve dövüşün sonundaki ölüm hareketini tanımlayan özelliğiyle de büyük ilgi çekiyor. Bu iddiası yüksek oyuna dair yayınlanan bir rapor ise başarısını gözler önüne sermeye yetiyor.

İlk sıra Mortal Kombat X’e ait

Dünyanın en büyük oyun pazarlarından Amerika Birleşik Devletleri’nde Nisan ayına ilişkin ‘ En Çok Satanlar’ listesinin ilk sırasında Mortal Kombat X yer aldı. Başarı kesinlikle bekleniyordu ama böylesine bir noktaya ulaşılması çoğu otoriteye göre sürpriz oldu.

Üstelik Mortak Kombat serisinin en yenisi aylardır ülkede en çok satan oyun konumunda yer alan Grand Theft Auto 5’i geride bırakarak birincilik koltuğunun yeni sahibi olmayı başardı.

GTA 5 uzun zamandır rakipsizdi

Grand Theft Auto, sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil tüm dünyada en çok satan oyun durumunda. Oyunun popülaritesi muazzam derecede yüksek, ancak bu duruma rakip teşkil edecek bir oyun Mortal Kombat X ile birlikte sonunda ortaya çıkmış oldu.

PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında Mortal Kombat X’in zirvede yer aldığı, Grand Theft Auto 5’in ikincilik koltuğunda olduğu sıralamada Battlefield: Hardline üçüncü, MLB 15: The Show dördüncü ve Minecraft da beşinci sırada yer aldı. Minecraft’ı sırasıyla NBA 2K15, Call of Duty: Advanced Warfare, Dark Souls II: Scholar of the First Sin, Super Smash Bros ve Borderlands: The Handsome Collection izledi.

Bu ülkede FIFA 15’in sıralamada yer almadığı da dikkatlerden kaçmıyor. Futbolun pek de popüler bir spor dalı olmadığı ülkede, bu sonuç normal karşılanıyor.

Rekabet hız kesmeyecek!

Listede dikkat çeken bir diğer detay da Nintendo 3DS ve Wii U platformlarında oynanabilen Super Smash Bros’un çok sayıda PlayStation 4, PC ve Xbox One oyununu geride bırakarak dokuzuncu sırada yer alması. Amerika Birlieşik Devleri’nde Mortal Kombat X’in tahtını koruyup korumayacağı merakla bekleniyor.

Site Footer

%d bloggers like this: