Facebook App ID is missing!

Mortal Kombat X’e Özel Joystick

Oyun dünyasının en büyük efsanelerinden biri olan Mortal Kombat, 80’li yıllarda doğmuş koca bir nesli uzun yıllar boyunca peşinden sürükledi. Fatality sesleri, finish him’ler derken bu ikon haline gelen oyunda sıra, en son oyun Mortal Kombat X’e geldi. Dövüş oyunu severlerin merakla beklediği ‘X’ heyecan verici grafikleri, eşsiz oyun deneyimi dışında, ilginç bir şekilde daha gündeme geldi.

CES 2015’te ortaya çıktı

ABD’nin eğlence başkenti Las Vegas’ta düzenlenen, dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2015’te Mortal Kombat severlerin yüzünü güldüren bir aksesuarın tanıtımı gerçekleştirildi. Daha öncede oyuna özel joystick üretileceği söylentileri basına yansıyordu, ancak söz konusu ürün fuarda gözler önüne serildi.

Beklentilere yanıt PDP’den

PDP adlı şirketin ürettiği Mortal Kombat X joystick’i, oyuna dair figürleri ve çarpıcı tasarımıyla ilgi çekti. Üzerinde analog bulunmayan joystick, böylelikle yalnızca bir D-pad vazifesi görebiliyor. PlayStation 4 ve Xbox One’ın yanı sıra PlayStation 3 ve Xbox One’da da kullanılabilen PDP Mortal Kombat X joystick’i orijinal konsol joystick’lerinden boyutlarıyla da ayrılıyor.

Ele tam oturuyor

Sağ kısmı, PS Dualshock’ına göre daha kısa olan aksesuar, böylelikle ele daha rahat bir şekilde oturabilmeyi ön planda tutuyor. Arcade dövüş stili baz alınarak geliştirilen cihazda analog bulunmaması ise bir eksi olarak görülse de oyun meraklılarını 90’lı yıllara geri götüreceğe benziyor.

Resmi olarak fiyatı açıklanmasa da ilgili joystick’in 35 ile 50 dolar arasında bir fiyat etiketi ile teknoloji raflarında ya da online alışveriş sitelerinde oyun severlerin karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu çarpıcı aksesuara ilişkin bir de video yayınlandı. İşte o video;

Site Footer

%d bloggers like this: