Facebook App ID is missing!

Mirror’s Edge 2 2016’da Yayınlanacak!

Oyun geliştiricisi ve dağıtıcısı Electronic Arts, merakla beklenen Mirror’s Edge 2’nin yapım sürecinin devam ettiğini ve oyunun 2016’da yayınlanacağını duyurdu. İşte detaylar…

Dünyanın en önemli oyun şirketlerinden Electronic Arts, ülkemizde de ciddi düzeyde bilinirliğe sahip. FIFA ve NBA Live serilerinin yapımcısı, son dönemde çeşitli eleştirilere maruz kalsa da hala oyun konusunun en iyileri arasında. Şirketin yayınlandığı tarihten itibaren bir tür ütopya, farklı bir ses, kimlik aşılayan çarpıcı oyunu Mirror’s Edge ile önemli başarı yakaladığı biliniyordu.

FPS türündeki oyun, macera ve aksiyon öğelerini geleceğin dünyasında yansıtırken, modern oyun tasarımı anlayışı için de dikkate değer örnekler arasında konumlanıyordu. İşte bu oyunun devamının da yayınlanacağına yönelik haberlerin ardından ne zaman yayınlanacağına ilişkin de bir ‘zaman aralığı’ bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı.

2016’da gelecek

Electronic Arts’ın finansal sonuçlarının açıklandığı toplantıda paylaşılan bilgilere göre Mirror’s Edge 2, 2016 yılının ilk aylarında yayınlacak. Oyun için belirtilen resmi aralık ise 1 Ocak 2016 – 31 Mart 2016 tarihlerini kapsıyor. Yani bir yıldan daha az süre sonra Mirror’s Edge 2, konsol ve PC için geliyor…

Oyunla ilgili olarak teknik bilgiler ise henüz net değil, grafik yönünden öncülü gibi üst seviye bir yapı ile oyun severleri karşılaması beklenen Mirror’s Edge 2’nin konusu ise şu an için büyük bir soru işareti durumunda.

Hangi platformlara geliyor?

Geliştirme süreci devam eden Electronic Arts oyunu, Microsoft Windows işletim sistemine sahip PC’ler, Microsoft Xbox One ve Sony PlayStation 4 platformları için yayınlanacak.

Donanım tarafından güçlü bir altyapı isteyeceği tahmin edilen oyun için siz de PC oyuncusuysanız hazırlıklara başlamanızda fayda var. Oyun 1 Ocak’tan itibaren her an duyurulabilir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: