Facebook App ID is missing!

Microsoft’un Yeni Oyun Konsolu: Project Scorpio

Xbox One’dan sonra ne yapacağı beklenen Microsoft, yeni oyun konsolu Project Scorpio ile oldukça gürültülü bir dönüş yaptı. Oyun dünyasının ve oyuncuların büyük hevesle bekledikleri yeni oyun konsolu hakkındaki teknik özellikler ve donanımı ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri fiyatı da belirlendi. Geriye bizlere sadece çıkışını beklemek kaldı. Project Scorpio’nun saymakla bitmeyen yenilikçi özelliklerini merak ediyorsanız sizler için inceledik.

project scorpio 1

Project Scorpio her şeyden önce reklamını 6 Teraflop grafik gücü ve gerçek 4K oyun deneyimi özellikleri ile yapıyor. Bunun anlamı Project Scorpio’nun piyasadakilerin çok daha üstünde bir hıza sahip olduğu ve çok yüksek kalite görüntü sunduğu demek. Çok hızlı olmasının yanında 326GB/s bellek bant genişliğine ve silikon Scorpio motoruna sahip.

Son teknoloji buhar haznesi sayesinde motoru her daim soğuk kalabiliyor. Bunun için geliştirilmiş özel bir sıvı soğutma sistemi mevcut. Aynı zamanda kompresör tipi santrifüj fanını ev tipi elektroniklerde kullanan ilk konsol, bu fan havayı çekip sıkıştırarak soğutma işlemini en az gürültüyle yapıyor. Bütün bu soğutma işlemleri sayesinde konsolunuzda yavaşlama ve takılma problemleri yaşamıyorsunuz.

Project Scorpio’da en son teknoloji olan Hovis Yöntemi denen, konsolun gerilimini özel ayarlayan bir enerji tedarik sistemiyle en üst seviyede performansı düşük enerjiyle elde edersiniz. Bu şekilde hem cebinizi hem de çevreyi korumuş olursunuz.

Önceden bir Xbox One sahibiyseniz ve pek çok oyununuz varsa hiç endişelenmenize gerek yok, Project Scorpio Xbox One için yaratılmış bütün oyunları sorunsuz çalıştırabiliyor. 1TB depolama alanı sayesinde yeni oyun almak konusunda hiç endişe yaşamanıza gerek kalmayacak.

4K özelliğini sadece oyunlarınızın grafiklerinde değil izlediğiniz Blu-Ray ve DVD’lerde de tecrübe edebilirsiniz. 12GB GDDR5 bellek ile Project Scorpio gerçek bir her şey dahil paket sunmuş oluyor.

Project Scorpio Ne Zaman Piyasaya Çıkıyor?

Teknoloji otoritelerinin “konsol kılığında bilgisayar” olarak gördükleri Project Scorpio’nun fiyatı hakkında internette bazı dedikodular dolaşsa da kesin fiyat bilgisi henüz elde edilebilmiş değil. Yeni Project Scorpio’nun 2017 sonlarına doğru, büyük olasılıkla yılbaşında hediye alışverişi başladığında çıkması bekleniyor.

Site Footer