Facebook App ID is missing!

Microsoft’un Yeni Mobil İşletim Sisteminin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 10 işletim sisteminin çıkış tarihini açıklamıştı. 29 Temmuzda kullanıma sunulacak olan yeni işletim sistemine geçiş için, Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları davet gönderilmişti. Beta sürümünü indirip deneyebileceğiniz Windows 10 işletim sistemini, 29 Temmuzdan itibaren Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ücretsiz olarak işletim sistemlerini güncelleyip, kullanabilecek. Windows 10, Windows 8’e göre daha komplike ve çok farklı platformları destekleyen bir işletim sistemi olacak.

Microsoft’un akıllı telefon pazarında yer alan modellerinde, şuan için Windows Phone 8.1 işletim sistemi kullanılıyor. Windows 10, tüm platformalar için geliştirilen bir işletim sistemi. Windows Phone 8.1 işletim sisteminin yerini alacak olan Windows 10 Mobile işletim sisteminin çıkış tarihiyse, Windows 10 ile farklılık gösterecek. Peki, Windows 10’un mobil sürümü ne zaman kullanıma sunulacak?

Windows 10 ile daha iyi bir deneyim sunmasını beklediğimiz Windows 10 Mobile işletim sistemi için birkaç ay daha beklemek gerekecek. Neowin sitesine açıklama yapan Microsoft sözcüsü, Windows 10 Mobile işletim sisteminin Eylül ayında yayınlanabileceğini planladıklarını duyurdu. Windows 10 Mobile işletim sisteminin, son kullanıcı ve kurumsal sürümlerin bir sonraki çeyrekte kullanımda olacak.

Sızdırılan tabloya göre, Windows 10 kullanıcıları 2015’in dördüncü çeyreğinde Windows 10 Mobile işletim sistemine kavuşabilecekler. Bu tarih öncesinde son kullanıcıya yönelik güncelleme yer almıyor. Ancak Microsoft bir sürpriz yaparak, Windows Phone 8.1 kullanıcılarına Eylül ayında güncelleme paketini yayınlayabilir. Anlayacağınız Windows 10 Mobile işletim sistemi için yılın son çeyreğini beklemek zorundayız. Windows 10 Mobile işletim sistemiyle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: