Facebook App ID is missing!

Microsoft’tan Xbox Açıklaması

2013 yılında satışa sunulan Xbox One, Microsoft için yeni bir dönemin başlangıcı anlamı da taşıyordu. Dünyanın biliniriliği en yüksek oyun konsolu Sony PlayStation’ın tek rakibi olmanın ötesinde önemli bir iddia ile geldi Xbox One. 2013 yılını oldukça başarılı bir şekilde kapatan satış başarısının ardından 2014 yılına dair sonuçları da Microsoft tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Bu açıklamalar arasında öne çıkanları bir araya getirdik…

2014 yılında, 2013 yılına göre Xbox One ve Xbox 360 kullanım süresinin yüzde 50 arttığı bilgisi paylaşıldı. 2013 yılının sonuna doğru satışına başlanan Xbox One’ın başarısını gözler önüne seren bu verinin Xbox 360’ı da kapsaması, platforma gelen çok sayıda yeni oyunla açıklanabilir.

PS4 geçildi

Xbox One oyunlarının, 2014 yılı içerisinde Kasım ve Aralık aylarında PlayStation 4 oyunlarından daha fazla sattığına işaret edildi. Böylelikle en çok oyun satılan yeni nesil platformu ünvanı da Kasım ve Aralık ayları için Microsoft Xbox One’ın olmuş oldu. Bu sonuç, 2015 yılı için de oldukça önemli ve iddialı bir gösterge niteliğine sahip.

Halo 5: Guardians rekor kırdı

Microsoft, ayrıca Xbox One platformuna dair çarpıcı bir multiplayer başarısını da paylaştı. Buna göre Halo 5: Guardians adını alan oyun, multiplayer beta sürecinde 20 milyona yakın kez oynandı. Bu rakam, neredeyse sansasyonel bir sonuç anlamı taşıyor.

Böyle oyun keyfi görülmedi!

24 Kasım ve 3 Ocak 2014 tarihleri arasını kapsayan dönemi ele alan bir araştırmaya göre, ilgili tarihler eşi benzeri görülmemiş bir zaman dilimi anlamı taşıyor. Çünkü 24 Kasım- 3 Ocak 2014 tarihleri, Microsoft Xbox tarihinde en yüksek oynanış sürelerinin yakalandığı zaman dilimi.

2015’te daha fazla promosyon

2014 yılının sonunda Xbox One için ABD’de oldukça yüksek bir indirim uygulayan Microsoft, PlayStation 4 satışlarını geride bırakmayı başarmıştı. Microsoft’un promosyon satışlarını yılın daha geniş bir kesiminde uygulayabileceği ifade edildi.

Site Footer

%d bloggers like this: