Facebook App ID is missing!

Manfrotto Yeni XPRO Modellerini Tanıttı

Fotoğrafla ilgilenenler için tripod denince ilk akla gelen markalardan biri de Manfrotto. İtalyan tripod üreticisi ürünleri ile merakla bekleniyor ve şirket, yeni XPRO tripod kafasını da yüksek beklentilere bir yanıt olacak şekilde tanıttı. Yeni ürünler ağır ekipmanlarla çalışan ve çok ince ayarlama gerektiren işler için çok iyi birer seçenek durumunda…

Yeni head, üç farklı yönde ve birbirinden bağımsız hareket edebilen bir yapıda, tüm açılarda 9.5 dereceye kadar ince ayar yapılabiliyor. Bu head ile birlikte çok daha detaylı ayarlar yapılabiliyor bunun en önemli özelliği ise ağır ekipmanlar.

Ağırlık yüksek olduğu zaman hem denge hem de ağır ekipmanın küçücük noktada oluşturduğu ağır yük sorun teşkil ediyor. Özellikle büyük boyuttaki ekipmanlarla bunu yapmak çok zor hatta çoğu durumda istediğinizi almayı bırakın elinizdeki ekipmana dahi zarar verme şansınız çok yüksek bu tarz ayarlamaları yaparken.

Manfrotto’nun en iddialı olduğu nokta kadrajı belirleyip kafa kısmını sıkıştırdıktan sonra bu ayarları yapabiliyor olmanız. Bu şekilde her bir farklı açıda ince ayarlar yaparak istediğiniz ince ayarı yapıp istediğiniz kadrajı yakalayabiliyorsunuz.

Yeni XPRO trifpod kafası, 0.75kg yani 750 gram ağırlığa sahip ve 4kg ağırlığa kadar ekipmanı taşıyabiliyor. 200PL hızlı serbest bırakma sistemine sahip plate ile birlikte geliyor ve öne doğru -20 +90 derece, -90 +30 derecede yanlara doğru hareket edebiliyor.

200PL plate kullanmanın en büyük avantajı, diğer Manfrotto kafalarda birlikte kullanılabiliyor olması. Bu şekilde farklı Manfrotto ekipmanları kullanırken sıkıntı yaşamadan hızlı bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Yeni XPRO 13cm de yüksekliğe sahip. Yeni üründe Manfrotto’nun Adapto adını verdiği metal ve plastik karışımı teknopolimer malzeme kullanılmış. Manfrotto bu ürünün şu ana kadar ürettikleri en hafif ve sağlam tripod kafası olduğunu söylüyor.

Yeni XPRO 169 Euro fiyatıyla satışa sunulacak. Ayrıca Manfrotto bu ürün için patent isteklerinin beklemede olduğunu ve İtalya’da üretildiğini, ayrıca 10 yıl garanti sunduklarını da açıkladı.

Site Footer