Facebook App ID is missing!

Macbook Air’lara İşlemci Dopingi

Eğer dedikodular doğruysa, Macbook Air satın almak isteyenlerin Şubat ayının sonunu beklemeleri doğru olacak. Laptop Magazine adlı internet sitesinin haberine göre, Apple ince dizüstü bilgisayar serisi olan Macbook Air modellerine yeni ve daha hızlı işlemciler ekliyor ve bu bilgisayarları Şubat ayının sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Hem 11 inç hem de 13 inç boyutundaki Macbook Air modelleri için gerçekleşecek olan güncelleme sonrasında, Intel’in 5. jenerasyon Core i5 ve Core i7 işlemcileri cihazlardaki yerlerini alacaklar. Brodwell kodlu yeni işlemciler sayesinde bir miktar işlemci performansının yanında daha yüksek grafik işlemler gerçekleştirmek ve bataryayı daha verimli kullanmak mümkün olacak.

Fransız teknoloji haber sitesi iGen’in haberine göre ise, Apple 28 Şubat’ta düzenleyeceği bir lansmanla 12 inç ekrana sahip bir Macbook Air modelini tanıtmayı planlıyor. Firmanın lansmandan 1 hafta sonra düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ni beklemeyip kendi başına bir lansman yapacak olması, İspanya’da düzenlenecek olan kongrenin daha sönük geçmesi ihtimalini doğuruyor.

Apple’ın üst seviye dizüstü bilgisayar serisi olan Macbook Pro’larla ilgili herhangi bir haber yok. Macbook Pro modellerine ait güncellemelerin en erken Nisan ayında gelmesi bekleniyor.

Site Footer

%d bloggers like this: