Facebook App ID is missing!

Life is Strange Yayınlandı

Edward N. Lorenz’in çalışmaları arasında yer alan Kaos Teorisi’nden ilham alan Kelebek Etkisi filmi, bir karakterin zamanın belli kısımlarını geçmeye çalışması, geçmesinin ise kaba tanımla hayatta kalarak devam etmesine bağlı oluşu temasına dayalı çarpıcı bir sinema yapımıydı.

Büyük ilgi gören sinema yapımı, daha sonra çeşitli kitaplara ve yine sinema yapımlarına konu olurken oyun dünyası içinde çok fazla yer alamadı. Belki karmaşık yapısı, belki de geliştiriciler tarafından değerlendirilmek istenmemesi bunda etkili oldu, ancak artık Life is Strange var!

Max ile kelebek etkisi!

30 Ocak 2015 itibarıyla oyun severlerle buluşan yapım, ilginç konusu ve fantastik oyun sınırlarının oldukça ötesine geçen kurgusuyla dikkat çekiyor. Farklı bir oyun olarak tanımlanan Life is Strange’de karakteriniz Max ile Kelebek Etkisi’ni yoğun biçimde yaşıyorsunuz.

Max, zamanla adeta dans ediyor ve istediği gibi kullanıyor. Hayatınızda ikinci şansa ne kadar inanıyorsunuz bilmiyoruz ama Life is Strange’de ikinci şanstan bol bir şey yok.

Zamanı oyun parkına dönüştürün

Popüler oyun geliştiricisi Dontnod Entertainment imzalı oyunun karakteri, adeta zamanı istediği gibi seyahat edebildiği bir oyun parkına dönüştürüyor. Zamanı geriye döndürüp, yaşadığı olayları yeniden yaşayabiliyor. İlginç bir oynanışa sahip olan Life is Strange’da oyuna dair en güzel kısım ise hiçbir şeyin unutulmaması. Yani yaşanılan her şey, aslında akılda döndürülüp döndürülüp yeniden geçilen anlar şeklinde. Bu da hataların düzeltilmesi ile sonuçlanıyor.

Detaylar

Oyunda zaman serüveni sınırsız değil; çok fazla geriye gidilemiyor. Eğer çok geriye gidilirse karakterinizin sağlığı bozuluyor. Kurgusuyla ön planda olan oyun, görsel yönüyle de gayet iyi. Detaylı grafikleri ve şimdilik pek fazla sorunla karşılaşılmaması da oyuna dair diğer sevindirici özellikler.

Hangi platformlara geldi?

30 Ocak 2015’te yayınlanan Life is Strange, birçok platform üzerinden oynanabiliyor. Yayınlandığı platformlar: PC, PS4, PS3, Microsoft Xbox 360 ve Xbox One. Haberin devamında Life is Strange’a dair yayınlanmış oynanış videolarından birini izleyebilirsiniz.

 

Site Footer

%d bloggers like this: