Facebook App ID is missing!

LG’nin Yeni Orta Segment Telefonları Yolda

Bu ay Barcelona’da düzenlenecek olan Mobile Worl Congress’te Koreli teknoloji devi LG yeni orta segment telefonlarını tanıtacağını duyurdu. Fiyatı ile kolay ulaşılabilen, malzeme kalitesi ise üst segment telefonlarla rekabet edebilecek düzeyde olan telefonları orta segmentte tanımladığını bildiren firma, 4 farklı donanım seçeneğine sahip telefonu satışa sunacak.

Magna, Spirit, Leon ve Joy olarak isimlendirilen yeni telefonlar, kolay kullanımlı ve özellikle de kullanıcılardan gelen geri bildirimler dikkate alınarak tasarlanmış. Piyasaya sürülecek olan telefonların tamamının 3G ve LTE (4G) seçenekleri mevcut olacak. 3G bağlantı özelliğine sahip olan modellerin gövdesinde plastik malzeme öne çıkarken LTE özelliğine sahip olanlarda metal malzeme öne çıkacak.

Orta seviyeye ait olan yeni serinin en güçlü modeli Magna. Latince bir kelime olan “Magna”, Türkçe’ye çevrildiğinde “En yüksek” ya da “Zirve” anlamına gelmekte. 5 inç ekran, 4 çekirdekli işlemci ve 8 megapiksel çözünürlükte bir kamera ile donatılmış olan Magna’nın orta-üst seviyeye yakın özelliklere sahip olacağı belirtiliyor.

LG’nin bu gruptaki ikinci telefonu olan Spirit, 4.7 inç ekrana ve 8 megapiksel kameraya sahip. 4.7 inç boyutundaki ekranın, In-Cell Touch teknolojisi sayesinde daha başarılı görüntüler sunacağı iddia ediliyor. Yeni nesil tüm LG telefonlarda göreceğimiz bu teknoloji, daha ince çerçeve ve daha yakın görüntüler sağlama amacı ile geliştirilmiş.

Serinin üçüncü telefonu olan Leon, 4.5 inç ekrana sahip. Satılacağı pazara göre 5 ve 8 megapiksel olmak üzere 2 farklı kamera seçeneğine sahip olan LG Leon, malzeme kalitesine vurgu yapılan bir model.

Serinin son ve en küçük modeli olan Joy, 4 inç ekranla donatılmış. Taşınabilirlik açısından oldukça başarılı bir telefon olacağı iddia edilen LG Joy, özellikle cebe sığacak boyutta bir telefon arayan kullanıcıları hedefliyor.

LG, yeni orta seviye akıllı telefonlarında selfie odaklı kamera yazılımları kullanmış. 1,5 metre uzaklıktan selfie çekebilen (1,5 metre uzağa kadar telefonunu uzatabilmek de ayrı bir yetenek olsa gerek) yeni serinin bazı özellikleri LG G3’ten alınma. Bu özelliklerin başında yine selfie çekimi ile ilgili olan “hareketleri tanıma” özelliği geliyor.

LG Electronics Mobil Bağlantılar Bölümü CEO’su Juno Cho, orta seviyedeki telefonları konusunda neden bu kadar iddialı olduklarını şu şekilde açıklıyor; “Milyonlarca kullanıcı, telefonlarının hızı ya da tasarımını tek başına dikkate almak yerine, her ikisinin en başarılı şekilde bir araya gelmesine odaklanmış durumdalar. Bu nedenle, yeterli bir hızı güzel ve kullanışlı bir tasarımla buluşturmak en başarılı sonuçları doğuruyor.”

LG’nin yeni orta segment akıllı telefonlarının teknik özellikleri şu şekilde olacak;

LG Magna Teknik Özellikleri:

Ekran 5.0 inç HD (294 ppi)
İşlemci 1.2GHz ya da 1.3GHz Quad-Core*
Kamera Arka 8MP / Ön 5MP
Dahili Hafıza /Ram 8GB / 1GB
Batarya 2,540mAh (Değiştirilebilir)
İşletim Sistemi Android 5.0 Lollipop
Bağlantı LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Boyut 139.7 x 69.9 x 10.2 mm

LG Spirit Teknik Özellikleri:

Ekran 4.7 inç HD (312 ppi)
İşlemci 1.2GHz ya da 1.3GHz Quad-Core*
Kamera Arka 8MP ya da 5MP* / Ön 1MP
Dahili Hafıza / Ram 8GB / 1GB
Batarya 2,100mAh (Değiştirilebilir)
İşletim Sistemi Android 5.0 Lollipop
Bağlantı LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Boyut 133.3 x 66.1 x 9.9mm

LG Leon Teknik Özellikleri:

Ekran 4.5 inç FWVGA (220 ppi)
İşlemci 1.2GHz ya da 1.3GHz Quad-Core*
Kamera Arka 8MP ya da 5MP* / Ön VGA
Dahili Hafıza / Ram 8GB / 1GB
Batarya 1,900mAh (Değiştirilebilir)
İşletim Sistemi Android 5.0 Lollipop
Bağlantı LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Boyut 129.9 x 64.9 x 10.9mm

LG Joy Teknik Özellikleri:

Ekran 4.0 inç WVGA (233 ppi)
İşlemci 1.2GHz Quad-Core / 1.2GHz Dual-Core*
Kamera Arka 5MP / Ön VGA
Dahili Hafıza 8GB ya da 4GB* / 1GB ya da 512MB*
İşletim Sistemi Android 5.0 Lollipop / Android 4.4 KitKat
Batarya 1,900mAh (Değiştirilebilir)
Bağlantı LTE Cat. 4 / HSPA+ 21Mbps
Boyut 122.7 x 64.0 x 11.9mm

* Pazara göre değişiklik gösteriyor.

Site Footer

%d bloggers like this: