Facebook App ID is missing!

LG’nin Buzdolabı Satışları Patladı

LG Electronics Global Satış Bölümü’nden gelen haberlere göre, firma tarafından 2001 yılında geliştirilen ve patenti LG’de bulunan Inverter LinearKkompresör teknolojili buzdolaplarının satışları 10 milyona ulaştı.

Geliştirildiği yıl olan 2001’den 2007 yılına kadar 1 milyon adet Inverter Linear Kompresörlü buzdolabı satışı gerçekleştiren firma, 2007’den 2011’e kadar bu sayıyı 5 milyona ve 2014’te ise 10 milyona çıkarmayı başarmış.

“Bunda ne var ki? Firmaların çoğu bu rakamlarda satışlar yapıyor zaten.” demeden önce, Inverter Linear Kompresör kullanılan buzdolabı modellerinin üst segmentte yer aldığını ve ortalama 5.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olduğunu bilmenizde fayda var. Ülkemizde de satışı gerçekleştirilen ve “Premium” olarak nitelendirilen segmentteki LG modellerinden LG GR-M31FWCHL buzdolabı hem popüler hem de başarılı bir ürün olarak öne çıkıyor.

LG’nin patentli Inverter Linear Kompresör teknolojisi, gazı en az kayıpla sıkıştıran bir pistona dayalı verimlilik sağlıyor. Kuzey Amerika’da Energy Star sınıfında elektrik tüketimi ile sertifikalandırılmış olan seri, boyutlarına göre çok sessiz ve enerji tasarrufu sağlayan modeller içeriyor.

Site Footer

%d bloggers like this: