Facebook App ID is missing!

LG’den Büyüleyici OLED Tünel

IFA 2016’da LG tarafından kurulan 15 metre uzunluğundaki OLED tüneli, ziyaretçilere benzersiz izleme deneyimi deneyimi sunuyor. OLED’in ultra ince, çok esnek ve hafif panellerinden oluşan eşsiz dijital tünelin detayları videoda.

LG Electronics, IFA 2016’daki sergi standında, 5 metre uzunluğunda, 7.4 metre genişliğindeki, OLED tüneli ile şaşırtmayı başardı. LG’nin 55 inçlik 216 ayrı kavisli OLED ekranını monte ederek oluşturduğu  yapı, yaklaşık yarım milyar piksel ile İzlanda’nın Aurora Borealis olarak adlandırılan Kuzey Işıkları’nı, sualtı ekosistemi ve derin uzay görüntülerinden oluşan nefes kesen sahneleri ekrana taşıyor.

Video, okyanusun en karanlık yerinde bulunan denizanasının ve balinaların narin yüzüşlerini, karanlık gökyüzünde ortaya çıkan mükemmel kuzey ışıklarını ve uzayın derin karanlık noktalarının görüntülerini içeriyor. Videoda yer alan İzlanda’nın Kuzey Işıkları’nın tüm detayları ve hareketlerini, 14 ayrı 8K kamera ile gerçeğe en yakın şekilde kaydetti. Sualtı ve uzaydan görüntüler içeren diğer videolar ise tam anlamıyla sürükleyici bir ortam oluşturarak, ziyaretçileri okyanusta yüzüyor ya da Samanyolu galaksisinde süzülüyormuş gibi hissetmelerini sağlıyor.

Ekranlardan oluşan etkileyici tünel, OLED’in ultra ince, çok esnek ve hafif panelleri sayesinde oluşturuldu. OLED ekranları, herhangi bir görüntü bozulması olmadan içbükey ya da dışbükey formlarda bükülebilmesi, etkileyici bir tünel oluşturulması için gerekli eşsiz dijital düzeneğe izin verdi. Gerçek siyah ve sonsuz kontrast oranı ile canlı, göz alıcı renkler ve geniş görüş açısı sunan OLED TV’lerin her bir pikseli herhangi bir arka ışıklandırmaya gerek duymadan kendi kendini açma ve kapama özelliğine sahip.

Site Footer

%d bloggers like this: