Facebook App ID is missing!

LG webOS 2.0 Geliyor

Koreli teknoloji devi LG, en başarılı olduğu alanlarda hızlı bir gelişme kaydediyor. 6 Ocak’ta Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2015’te LG yeni bir televizyon modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Televizyonun donanım özelliklerinin yanı sıra, kullanılan işletim sisteminin de yeni birçok özellik barındıracağı belirtiliyor.

LG’den alınan haberlere göre, yeni işletim sistemi webOS 2.0 adıyla anılacak ve bu sistem “içgüdüsel ve pratik” bir yapıya sahip olacak. Smart televizyonların ortak sorunu olan “Yavaşlık” ile ilgili geliştirmelerin yapılmış olduğu söylenen yeni sistem eskisine göre %60’a varan bir hızlanma ile gelecek. Ortalama hızı %60’a yakın iyileştirilen işletim sisteminin Youtube’a giriş hızı ise %70 civarında iyileştirilmiş ve favori kanalları ekleme özelliği gelmiş.

2013 yılı Şubat ayında HP’den alınan webOS kodları, mimarisi ve belgeleri üzerinde çeşitli çalışmalar yapan LG, webOS işletim sistemine sahip ilk Smart televizyonu 2014 yılında düzenlenen CES tüketici elektroniği fuarında tanıtmış ve o günden bugüne kadar toplam 5 milyon adet webOS işletim sistemli Smart televizyon satışı gerçekleştirmişti.

LG’nin webOS üzerindeki yenileme ve iyileştirmeleri, piyasadaki başlıca rakibi durumundaki Samsung’un Tizen işletim sistemli akıllı televizyonlarına karşı rekabette geri kalmamak ve pastadan daha fazla pay alabilmek için gerçekleştiriliyor ve bu konuda ne kadar başarılı olacağını 2015 CES’ten sonra görmeye başlayacağız.

Site Footer