Facebook App ID is missing!

LG Kavisli Ekran İçin Kesenin Ağzını Açtı

LG firması, kavisli OLED ekranları üretebilmek için 1,7 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Kavisli ekranlar, gelecekteki akıllı telefonlar için bir standart haline dönüşecek gibi görünüyor. Zira Samsung firması kavisli ekrana sahip Galaxy S7 Edge modeli ile oldukça olumlu geri dönüşler almıştı. Dünyanın önce gelen ekran üreticisi firmalarından LG de, hızla bu pazara dahil olmak istiyor. Firma OLED teknolojisini kullanan kavisli ekranların üretimi için 1,7 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Yeni kavisli ekran serisi, firmanın 2018 yılında 8,9 milyar dolar yatırımla kuracağı OLED fabrikasına eklenecek. Ki bu fabrikanın gelecekteki iPhone’lara da destek sağlayabileceği düşünülüyor. Zira bir süredir Apple’ın LCD’yi terk edip OLED’e geçiş yapmak istediği konuşuluyordu. Son gelişmeler ışığında Apple, yalnızca OLED’e geçiş yapmakla kalmayıp aynı zamanda kavisli ekran teknolojisinden de yararlanabilir.

LG’nin açıklamasına göre kavisli ekranların üretimi 2018 yılının ikinci yarısında başlayacak. Yani bu zaman diliminden sonra üretilecek LG ve Apple telefonlarında büyük değişimler bekleyebiliriz.

Site Footer