Facebook App ID is missing!

LG G3’ün Sorunlarına Çözümler

Sorun: LG G3 kendi kendine kapanıyor

LG G3’ü büyük bir heyecanla bekleyip, ilk satın alanların bazıları, telefonlarının arada sırada olsa da kendiliğinden kapandığını söylüyorlar. Bu şekilde kapanan telefonun ancak güç butonuna uzun süre basıldıktan sonra açılabildiğini de aynı kullanıcıların beyanlarından anlıyoruz.

Çözüm: Kapanma sorununa çözüm olarak deneyebileceğiniz ilk yöntem, fabrika ayarlarına dönmek olacaktır. Ancak, fabrika ayarlarına dönmeden önce, tüm dosyalarınızı yedeklemeniz doğru olacaktır. Dosyalarınızı yedekledikten sonra, Ayarlar menüsü altında yer alan Genel sekmesine tıklayın. Karşınıza gelen ekrandan Yedekle/Sıfırla sekmesine tıklayın. Bu menü altında, Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini göreceksiniz. Tüm Dosyaları Sil seçeneğini seçip, telefonun işlemleri bitirmesini bekleyin.

Eğer bu yöntemle ilgili sorun yaşarsanız, aynı işlemi başka bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; Güç butonu ile ses kısma butonuna aynı anda basıp, bekleyin. Ekranda LG logosu belirince güç butonunu serbest bırakıp, hemen ardından tekrar basın. Bir süre sonra, ekranda beliren fabrika ayarlarına dönme menüsü içerisinden gerekli işlemleri gerçekleştirip, telefonu ilk haline döndürebilirsiniz.

Sorun: Sabahtan akşama kadar dayanayaman şarj ömrü

LG’nin amiral gemisi durumunda olan G3’ün 3.000 mAh gücünde bir bataryası var. Fakat aynı telefonun 5.5 inç boyutunda bir ekranı ve tüketim delisi bir işlemcisi olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Her ne kadar bazı kullanıcılar batarya süresinden memnun olsalar da, azımsanamayacak bir kullanıcı grubu ise batarya süresinden şikayetçi durumda.

Çözüm: “Android’in 5 Genel Sorununu Çözün” başlıklı yazımızda bahsettiğimiz ve Android işletim sistemli telefonların genelinde uygulanabilecek çözümleri LG G3 için de aynen kullanabilirsiniz.

Eğer diğer yazıdaki yöntemlerle uğraşmak istemezseniz, LG G3’ün Ayarlar menüsünde yer alan Batarya alt menüsü altından gerekli ayarlamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Batarya süresinden memnun olmayanlar için son önerimiz ise, LG G3’ün bataryasının değiştirlebilir olmasının getirdiği bir çözüm olan, daha güçlü bir yedek batarya kullanmak olacaktır.

Sorun: Telefon, üzerinde yumurta pişirilecek kadar ısınıyor

Kocaman bir ekran, dehşet bir çözünürlük, minyatürleştirilmiş donanımlar bir araya gelmiş ve bir batarya ile paketlenmiş olunca, ısınma kaçınılmaz oluyor. Ancak, bazı kullanıcılar oluşan ısının kabul edilebilir sınırlar dışına taştığını, oluşan sıcaklıktan dolayı telefonu kullanmanın neredeyse imkansız olduğu bildiriyorlar.

Çözüm: Eğer telefon özellikle oyun oynarken ya da video izlerken ısınıyorsa, ekran parlaklığını azaltmak işe yarayabilir. Bunun yanı sıra, telefonu belirli aralıklarla kapatıp soğumasını beklemek de çare olabilir.

Ancak telefon durduk yere ısınıyorsa, bu durum donanımsal bir hatadan kaynaklanıyor olabilir ve çözüm olarak yetkili servisle iletişime geçmeniz doğru olacaktır.

Sorun: Arayüz takılıyor

Eski tip akıllı telefonlarda yaşamayı olağan kabul ettiğimiz, telefonun kendi bildiği şekilde ve hızda ekran geçişleri sağlaması, dünyanın en hızlı telefonlarından birinde karşımıza çıktığında, tabii ki insana sinir krizi geçirtebilir. LG G3 kullanıcılarının bir kısmı, bu sorunla sık sık karşılaştıklarını bildirmişler.

Çözüm: Bu tür bir sorun karşısında kullanabileceğiniz birçok çözüm mevcut. Bu yöntemlere bakacak olursak;

Ayarlar menüsü altında yer alan Cihaz hakkında menüsüne girip, ekranı aşağı doğru kaydırın. Yapım numarası yazan yere hızlı bir şekilde 7 kere basın. 7’den fazla basmanız sorun oluşturmayacaktır, bu nedenle de sayıya fazla takılmayın. Bu işlemden sonra, bir önceki ekrana dönüp, Geliştirici Seçenekleri menüsüne girip, pencere animasyon ayarları kısmına tıklayın. Animasyonları tamamen kapatmak önemli oranda hızlanmayı sağlayacaktır, fakat animasyon görmek sizin için zaruriyse, en azından hızını 0.5 olarak ayarlayabilirsiniz.

LG ile gelen standart arayüz aracı yerine Nova Launcher gibi üçüncü parti bir arayüz yazılımı kullanarak cihazın hız farkına bakabilir ve eğer üçüncü parti arayüz yazılımı daha hızlı çalıştıysa, denediğiniz yeni yazılımla yolunuza devam edebilirsiniz.

Bazen cihazların arayüzlerinde takılma nedeni, yüklenmiş olan ve sistemle uyumsuzluk taşıyan uygulamalar olmaktadır. Böyle bir durum olup olmadığını anlamak için, telefonu güvenli modda çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğine bakabilirsiniz. Eğer sorun güvenli modda devam etmiyorsa, takılma sorunu başladığı zamandan itibaren yüklediğiniz uygulamaları gözden geçirip, soruna neden olan uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Site Footer