Facebook App ID is missing!

LG G2’de İnterneti Paylaştırmak

Koreli üreticinin en başarılı modeli olarak adını sıklıkla duyduğumuz LG G2, Android işletim sisteminin nimetlerinden sonuna kadar yararlanabileceğiniz türden bir akıllı telefon. Telefonun performansı, ekran ve görüntü kalitesi ya da kamerasının başarısı dışında, Android  işletim sistemi kullanıyor olmasının da birçok getirisi var. Bu getirilerden biri, LG G2’nin internet bağlantısını çevrenizdeki diğer cihazlarla paylaşıp bu cihazlardan da internete girebilmenizi sağlamasıdır.

Yıllarca masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanmış kişiler, böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyduklarında Windows işletim sisteminin buna pek istekli olmadığını ve birçok ayar yapılması gerektiğini ya da üçüncü parti bir yazılım kullanmak gerektiğini bilirler. Android işletim sisteminde ise durum çok farklı. İnsanların internet paylaşımı yapma ihtiyacı göz önünde bulundurulmuş ve bu ihtiyaca öncelik verilmiş. Bu sayede, paylaşım özelliği çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

LG G2’nin ana menüsünde yer alan Ayarlar menüsüne giriş yapın. Ayarlar menüsü altında, Ağlar sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın ve açılan menüden, İnternet Paylaşımı ve Ağlar yazan alt menüye tıklayın.

Aradığımız özellik olan Wi-Fi ve Hotspot, bu menünün altında yer alıyor.

Wi-Fi ve Hotspot özelliğini etkinleştirdiğinizde, bir şifre belirlemeniz istenecek ve o şifreyi belirledikten sonra, diğer cihazlardan bu şifre aracılığı ile rahatlıkla internete bağlanabilirsiniz.

Eğer telefonun standart ağ adı yerine kendi belirlediğiniz bir adın kablosuz bağlantı olarak görünmesini istiyorsanız, bunun da çaresi var. Baştan yaptığımız işlemleri tekrar edin ve Wi-Fi ve Hotspot menüsüne tıklayın. Menüye girdiğinizde, karşınıza Wi-Fi Bağlantı Noktasını Ayarla seçeneği çıkacaktır. Bu alanda Ağ SSID adında bir alan bulunmakta ve orada yazan isim, internet bağlantınızın diğer cihazlar tarafından görünen ismidir. Ağ SSID altında yazan adı değiştirdiğinizde, diğer cihazlar sizin cihazınızı yeni isimle görmeye başlayacaktır.

Site Footer

%d bloggers like this: