Facebook App ID is missing!

LG G2 KitKat Sorunlarını Çözme

Android’in KitKat sürümüne geçen LG G2 kullanıcıları birçok sorundan bahsediyor. Bu sorunlar arasında en çok seslendirilen ise, KitKat’a geçtikten sonra yaşanan “Batarya ömrünün gözle görülür şekilde kısalması” sorunu olarak dikkat çekiyor. Ancak bununla kalmayan başlıca sorunlar arasında “3G bağlantısının kopması” ve “GPS’in uydu yakalayamaması” da yer alıyor.

Bu sorunları yaşayanların uygulayabilecekleri bazı çözümler mevcut ve bu çözümler, birçok kullanıcının sorunlarının son bulmasını sağlıyor.

Batarya Ömrünü Uzatma

Yazılım güncellemeleri genelde batarya ömrünü uzatma ile ilgili iyileştirmeler de getirir, fakat LG G2’de görünen o ki, batarya ömrü beklenenin aksine kısalmış. Bu sorun ile ilgili bakacağımız ilk başlık “Uygulamalar ve konum verileri” olmalıdır. Facebook Messenger ve Google Haritalar gibi uygulamalar GPS ya da kablosuz internet bağlantısını kullanarak lokasyon bilgisine ulaşmaya çalışırlar ve bu işlemler bataryanın ömrünü ciddi oranda kısaltır.

Uygulamaların yer bilgisine ulaşma şekillerini belirlemek ve eğer yüksek kesinlik özelliği aktifse bu özelliği pasifleştirmek amacıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmelisiniz;

  • Ayarlar menüsüne girin.
  • Lokasyon moduna tıklayın.
  • Lokasyon modu altında bulunan “Güç tasarrufu” modunu aktifleştirin.

Bu işlem sonrasında, Facebook Messenger ya da Google Haritalar gibi uygulamaları kullandığınızda GPS devreye girmeyecektir ve bu da enerji tasarrufu konusunda önemli bir etki yaratacaktır.

Bu uygulama dışında, batarya sorunu için bir diğer çözüm yöntemi için aşağıdaki adımları uygulamalısınız;

  • Ayarlar menüsüne girin.
  • Batarya menüsüne tıklayın.
  • Açılan menüden “Güç tasarrufu” modunu aktifleştirin.

Eğer her iki yöntem de işe yaramazsa, Ayarlar menüsü altında yer alan “Fabrika ayalarına dön” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Mobil Veri (3G) Bağlantı Sorununu Çözme

LG G2’nin Android KitKat sürümü ile gelen bir diğer sorunu da, mobil veri bağlantısı ile ilgili. Eğer kablosuz bağlantıyı kapattığınızda ya da bağlantı alanının dışına çıktığınızda, cihazınız tekrar mobile veri bağlantısına geçmiyorsa ya da hiçbir şekilde mobil veri bağlantısı kuramıyorsa, uygulayabileceğiniz çok fazla çözüm yolu bulunmuyor. Ancak, telefonunuza yeni bir Android sürümü ya da iyileştirmesi gelene kadar işle yarama ihtimali olan bir yöntemi deneyebilirsiniz.

Telefonunuzun mobil veri bağlantısını tekrar sağlayabilmek için, uçuş modunu açıp kapatın. Sorunla ilgili üretilebilecek en basit ve hızlı çözüm bu olacaktır.

GPS’in Hatalı Yer Bulma Sorununu Çözme

LG G2 kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettikleri durumlardan bir diğeri olan “GPS’in yanlış konum bilgisi vermesi” sorunu için uygulanabilecek ilk çözüm, batarya süresini uzatmak için kullandığımız çözümün tam tersi olacaktır. Yani, güç tasarrufu modu yerine yüksek kesinlik modunu aktifleştirmek gerekecektir.

Eğer bu çözüm çare olmadıysa, üçüncü parti bir uygulama ile sorunu çözmeye çalışmanız gerekebilir. Google Play Store’da yer alan GPS Status & Toolbox gibi uygulamalar, sorununuza çözüm getirebilir.

Site Footer

%d bloggers like this: