Facebook App ID is missing!

LG G Pro 3 Detaylandı

LG, amiral gemisi LG G4 modelinden önce üzerinde çalıştığı LG G Pro 3 modelini sonunda detaylandırdı. G4 ortaya çıkmadan önce üzerinde çalışılmaya başlanan telefon, G4’ün tanıtımının ardından tekrar gündeme geldi. Sonunda teknik detayları belirlenen LG G Pro 3, 6 inç boyutundaki Quad HD çözünürlüğündeki ekranla geliyor. Qualcomm’un Snapdragon 820 çip setini kullanacak olan G Pro 3, 4GB RAM kapasitesine sahip olacak.

Çoklu ekran desteğine sahip olacağı tahmin edilen G Pro 3, 32GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteğine sahip olacak. Telefonun arka bölümüyse LG G3 modeline benzeyen bir tasarıma sahip. Ana kameraysa 20.7 mega piksel çözünürlüğünde olacak ve 10:7 Toshiba sensörünü kullanacak. Aynı sensörün bu yıl başka modellerde de kullanıldığını hatırlatalım. Bu modeller arasında en ilgi çekici olanıysa HTC One M9. Ön kameraysa 8 mega piksel çözünürlüğünde olacak.

LG G Pro 3, parmak izi okuyucu sensörle gelecek. LG’nin geçtiğimiz günlerde iri okuma sensörü üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Maalesef bu özellik LG G Pro 3’de yer almayacak. Ancak iris okuma sensörünü LG G5’de görebileceğimiz tahmin ediliyor. Telefonun piyasaya çıkışıyla ilgili kesin bir tarih şuan için belli değil. Ancak LG G Pro 3’ün yılsonunda piyasada olması bekleniyor. Telefonun 790 dolarlık satış fiyatıysa gerçekten yüksek.

Site Footer

%d bloggers like this: