Facebook App ID is missing!

LG G Flex 2, Avrupa ve Amerika’da Satışa Sunuldu

Koreli teknoloji devi LG, 2013 yılının sonlarına doğru ses tüm dünyada ses getiren LG G Flex adlı akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Telefonun birçok özelliği, piyasadaki amiral gemisi konumundaki diğer akıllı telefonlara denkti, fakat bir özelliği ile hepsinden ayrılmıştı; Kavisli ekran. Daha önce birkaç televizyon modelinde karşımıza çıkan kavisli ekran LG tarafından ilk defa bir telefonda kullanılmış ve bu da doğal olarak ilgi çekmişti.

İlk kavisli telefondan yaklaşık 1,5 yıl sonra LG, serinin ikinci telefonunu piyasaya sürdü. LG G Flex 2 olarak adlandırılan ve H955 koduna sahip olan telefon, önceki modele göre bazı donanımsal farklarla geliyor. Ekran boyutu selefinden biraz daha küçük olan G Flex 2’nin performansı yükselmiş. Daha hafif ve tek elle kullanımı daha kolay olan G Flex 2, tümleşik bir bataryaya sahip.

Geçtiğimiz ay Güney Kore’de satışa sunulan LG G Flex 2, 13 Mart’tan haftadan itibaren Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Hong Kong, Fransa, Almanya ve İngiltere’de satışa sunulacak. İngiltere’de ön siparişle satın alınabilen telefonun ön sipariş fiyatı 523 Sterlin olarak belirlenmiş. Yaklaşık olarak 1995 TL’ye denk gelen İngiltere fiyatına bakıldığında, Türkiye’deki satış fiyatının 2.500 TL civarı olmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Türkiye satışının ne zaman başlayacağı henüz belli olmasa da LG G Flex 2’nin Barcelona’da 5 Mart’ta düzenlenecek olan Mobile World Congress’ten hemen sonra birçok pazara gireceği tahmin ediliyor.

Site Footer

%d bloggers like this: