Facebook App ID is missing!

LG 20 Milyon Çamaşır Makinesi Sattı

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Koreli LG, beyaz eşya konusunda ülkemizde henüz pek fazla başarı gösterememiş olsa da, firmadan yapılan açıklamaya göre dünya çapındaki durum buradakinden oldukça farklı. Firma, son 5 sene içerisinde toplam 20 milyon çamaşır makinesi satışı gerçekleştirdi. Satılan çamaşır makinelerinin 6 milyonu LG’nin patentli teknolojisi olan ve çamaşırları elle yıkamayla aynı şekilde yıkayan “Direct Drive” özelliğine sahip.

Direct Drive teknolojisini 2009 yılında önden doldurmalı çamaşır makinelerinde ve 2010 yılında da üstten doldurmalı çamaşır makinelerinde kullanan firma, bu durumun satışlarına çok olumlu etkiler yaptığını belirten firma yetkilileri, 10 yıl garantili olarak piyasaya sürülen bu çamaşır makinelerinden her 8 saniyede 1 tane satıldığını, firmanın güçlü olduğu Kuzey Amerika, Çin, Rusya ve Kore’de en fazla çamaşır makinesi satışı gerçekleştiren firmalardan biri durumuna geldiğinin altını çiziyorlar.

Direct Drive teknolojisi, dünyanın birçok ülkesinde enerji verimliliği ve yeşil enerji ile ilgili sertifika sahibi. Bu sayede, çevreci teknolojilere önem veren kullanıcılar tarafından da tercih ediliyor.

Site Footer

%d bloggers like this: