Facebook App ID is missing!

Lensbaby Velvet Duyuruldu

Lensbaby Velvet 56mm lensi duyurdu. Lens f/1.6 gibi açık bir diyaframa sahip ayrıca yakın çekimler için 1:2 büyütme oranı sunuyor. Maksimum 13cm gibi bir mesafeden netlik yapabiliyor.

Lensbaby’nin iddiası lensin soft ve parlak bir etki veriyor olması. Zaten Velvet ismi de buradan geliyor. Bu lens gümüş ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği ile teknoloji raflarında yer alacak. Gümüş lensin ismi Velvet SE olarak belirlenmiş.

Lensbaby, lensinin 1900’lü yıllarda üretilen portre lenslerinin verdiği etkiyi verebildiği iddia ediyor. Yani lens bir anlamda retro havası ile dolup taşıyor. Lensbaby Velvet 56mm f/1.6; Canon, Nikon, Sony A ve Pentax mount olarak piyasaya sunacak. Lensin Samsung NX ve Micro Four Thirds gibi aynasız sistemler içinde çıkacağı gelen haberler arasında. Fiyatı ise 499 dolar şeklinde belirlenmiş ve Mayıs ayının sonu itibarıyla raflardaki yerini alacağı kaydedildi.

Lensbaby daha önceki dönemde tilt özelliğine sahip farklı açılarda birçok lens çıkarmıştı. Velvet burada farklı bir öneme sahip. Çünkü portre konusunda markanın farklı beklentilere cevap verebileceğini gösteriyor. Lens portre özelliğinin yanı sıra makro yani yakın çekim özelliğiyle de dikkat çeiyor. Lensin ağırlığı 400gram ve 62mm çapında filtre kullanılabiliyor.

Site Footer