Facebook App ID is missing!

Lenovo, Tech World’de Yeni Ürünlerini Tanıttı

Lenovo, “Lenovo Tech World”de yeni ürünlerini tanıtırken tüketicilerine teknolojide dönüm noktası olacak ürünleri hakkında bilgi verdi. Intel, Microsoft ve Baidu’nun CEO’ları ise teknoloji sektörünün geleceğine yönelik önemli ipuçlarını paylaştılar.

Lenovo, “Lenovo Tech World”de yeni ürünlerine ek olarak, yakında hayata geçireceği üç yeni projesinin ayrıntılarını açıkladı. Akıllı Saatler kullanışlılığıyla ön plana çıkıyor. Ancak bu saatlerin küçük ekranları, anlık iletiler dışında bilgi akışını güçleştirmesine neden oluyor. Lenovo “#5 akıllı saat” konseptiyle kullanıcılarına inovatif bir çözüm getiriyor. #5 iki ekranlı ilk akıllı saat olma özelliği ile öne çıkıyor. İkinci ekran, ilk ekranın fiziksel boyutundan kaynaklanan sınırları ortadan kaldırıyor.

Optik yansıma kullanarak oluşturulan sanal görüntü ile kullanıcıların sanal ekranı, “ortalama bir saat kadranından 20 kat daha büyük”görmesini sağlanıyor. Böylece bir haritayı dahi rahatlıkla inceleyebilir, fotoğraf görüntüleyebilir ve rahatlıkla video izleyebilirsiniz. Bugünün akıllı saatlerinden farklı olarak Lenovo, kullanıcılarına yeterince büyük görseller ve sürükleyici bir deneyim de sunuyor. Üstelik Lenovo bu çözümler için kendi silikon çiplerini tasarladı.

Lenovo, giyilebilir teknolojiye ek olarak, Key West Konsepti’yle akıllı telefonları daha kullanışlı hale getirerek PC’ye yakınlaştırmak için çözüm getirdi. Key West, kullanıcılara entegre lazer projeksiyon, kızılötesi hareket detektörü ve performans çözümleyicilere sahip bir akıllı telefon sunarak bakış açılarını değiştiriyor. Türünün ilk örneği olan bu teknoloji, yeni bir etkileşim dünyasının kapılarını açıyor: Kullanıcılar büyük sanal bir dokunmatik ekranı masaya yansıtarak sanal klavyeyle yazabiliyor ve belirli uygulamaları (hesap makinesi, çizim, not alma ve hatta Microsoft PowerPoint) çalışabiliyorlar. Teknoloji severler sadece projektörü kullanarak duvarlarını sinema salonuna çevirerek videolar izleyebiliyor, sunum yapabiliyor, hatta Fruit Ninja gibi oyunları masa üzerinde el hareketleri yaparak oynayabiliyorlar. Üstelik görüntülü görüşmeler için kamera görüntüsü de duvara yansıtılabiliyor.

Tech World’de yapılan Key West uygulama gösterisinde, piyanist Lang Lang The Entertainer parçasını görsel klavye ile çaldı ve akıllı telefonun projektöründen çaldığı ekranı duvara yansıtarak Lenovo’nun teknolojide geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Lenovo Tech World’de tanıtılan bir başka yeni konsept de Akıllı Ayakkabılar oldu. Bu (IoT-Internet of Things) ürünü ile yazılım, donanım ve uygulamaların birleştirildiği ürünlere yeni bir bakış açısı getirildi. Ayakkabılar kişinin moduna göre değişen bir ekrana sahip. Fitness verilerini analiz eden, kalp ritmini gösteren ve kalori değerlerini hesaplayan aynı zamanda harita ve yol takip özelliğine sahip Akıllı Ayakkabılar Lenovo’nun IoT bulut stratejisine farklı bir açı kazandırıyor.

Site Footer