Facebook App ID is missing!

Lenovo Moto Z Play Akıllı Telefon Pazarında Yeni Bir Oyuncu

Yeni çıkan Moto Z Play ile Motorola şimdiye kadar geride kaldığı akıllı telefon oyununa oldukça hızlı bir giriş yapıyor. Piyasadaki pek çok telefona üstünlük gösteren özelliklerinin incelemelerini sizler için yaptık.

Akıllı telefonlarda en büyük sorunlardan biri olan şarj meselesine Motorola 50 saate kadar dayanıklı ve Turbo Güç teknolojisi sayesinde 15 dakikada 9 saate kadar dayanan güç toplayabilecek bataryasıyla göz dolduruyor.

Octa-Cora +3GB işlemcili Moto Z Play’in kameraları ve video çekim ve gösterim yetenekleri oldukça cezbedici. Ön kamerası 5 megapiksel, flaş, otomatik gece modu, profesyonel mod ve güzelleştirici software’e sahip. Geniş açılı lensi sayesinde selfie’lerden grup fotoğraflarına terfi edebilir, sıkışmadan herkesin içine girdiği bir poz yakalayabilirsiniz. Arka kamera ise 16 megapiksel ve lazer otomatik zoomlama, hızlı yakalama ve en iyi pozu seçme, video stabilizasyonu, slow-motion video çekimi, otomatik HDR ve panaroma çekim gibi özelliklere sahip. Ayrıca fotoğraf çekerken ekranın neresine basacağım diye aranmanıza gerek kalmayacak, akıllı telefonunuzun ekranının neresine basarsanız basın fotoğrafınızı çekebilirsiniz. İki kamera da her türlü ışıkta kaliteli görüntüde ve temiz fotoğraflar elde etmenizi sağlayacaktır.

Çok Amaçlı Moto Z Play

Moto Z Play’inizin değiştirilebilen arka kapakları ile film projeksiyonu yapabilir, telefonunuzu bir boombox olarak kullanabilir, videolarınızı 1080p 4K’da izleyebilirsiniz. Suya dayanıklı nano kaplama ile donanmış Moto Z Play alıcılara siyah ve gümüş renklerinde sunuluyor.

Ortam ışığı, ivme ölçer, mıknatıs sensörü, pusula gibi sensörlerin yanında Moto Z Play parmak izi sensörü sayesinde parola hatırlama, telefonunuza hızlı erişmek istediğiniz zamanlarda parolayı girme dertlerinden sizleri kurtarıyor. Tek bir parmak dokunuşuyla telefonunuzun kilidini açabilirsiniz. Ya da telefonunuzun kilidini açmadan gizli tutulan bildirimlerinizi görebilir, o anda çalan müziği durdurabilir ve başlatabilirsiniz.

Veya tek bir bilek hareketiyle telefonunuzun kamerasını açabilir, benzer bir hareketle el fenerini açabilirsiniz.

Moto Z Play’de istemediğiniz gereksiz programların kalabalığı olmadan saf bir Android işletim sistemi kullanabilirsiniz. Lenovo’nun çıkardığı bu son model akıllı telefon ile cebinizde taşıyabildiğiniz profesyonel fotoğraflar ve videolar çekebilir, sorunsuz kalitede projeksiyonla filmler izleyebilir, müzik dinleyebilirsiniz.

 

Site Footer