Facebook App ID is missing!

Laptop Ram’i Nasıl Değiştirilir?

Çinli teknoloji devi Lenovo’nun popüler dizüstü bilgisayar modeli Lenovo G500, farklı donanım kombinasyonları ile geliyor. Fiyatlandırma nedeniyle, G500’ün 2GB ve 4GB Ram ile gelen modelleri, bir süre sonra kullanıcıların canını sıkmaya ya da bazı uygulamalarda yetersiz gelmeye başlayabilir.

Lenovo’nun “Paranızın yettiği modeli alın; ileride eliniz bollaşınca G500’ü istediğiniz gibi modlayın” felsefesi, tam bu noktada çok işimize yarıyor. Eğer siz de bir G500 sahibiyseniz ve Ram yükseltmeyi düşünüyorsanız, birkaç noktaya dikkat ederek hızlı bir şekilde Ram yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyacınız olanlar;

Tüm malzemeler hazırsa ve çayınızdan bir yudum aldıysanız, işlemlere başlayabiliriz.

1- Lenovo G500’ü ters çevirin ve bataryasını çıkartın.

 

2- Batarya yuvasının uzun kenar kısmında iki adet vida göreceksiniz. Bu vidaları sökün.

3- Vidaları söktükten sonra, cihazın alt kısmındaki büyük kapağı kendinize doğru çekin; kapağın yerinden çıktığını göreceksiniz.

4- Alt kapağı söktükten sonra, Lenovo G500’ün sağ alt köşesinde yer alan Ram’i ve yuvasını görebilirsiniz. Eğer Ram yuvasının hangisi olduğuna karar veremediyseniz, daha önceden satın almış olduğunuz Ram’e bakarak da anlayabilirsiniz.

5- Ram’in sağ ve sol kenarında metalik renkli iki klips göreceksiniz. bu klipsleri Ram’in tersi yönünde çekerseniz, Ram’in bulunduğu yerden kurtularak, yukarı doğru gelişini görebilirsiniz.

6- Ucu yukarı doğru gelen Ram’i bulunduğu yerden çekin. Ram sizi fazla zorlamadan çıkacaktır.

7- Satın almış olduğunuz Ram’i, yukarıdaki çıkarma işleminin tersini uygulayarak yuvaya yerleştirin.

8- Alt kapağı, sökme işlemini gerçekleştirdiğiniz şekilde yerine geçirip, vidalarını takın.

Artık, daha yüksek performansa sahip bir Lenovo G500’sahibisiniz.

Not: Lenovo G500 serisi dizüstü bilgisayarlar 8GB’a kadar Ram desteği sunmaktadırlar. Eğer parayı bol bulduğunuz bir anda 8GB limitten daha fazla Ram takmak isterseniz, boşuna para ve zaman harcamış olursunuz.

Site Footer