Facebook App ID is missing!

Kodak IM5 Akıllı Telefonunu Satışa Sundu

Fotoğrafla özdeşleşen ve fotoğraf denilince ilk akla gelen markalardan Kodak, dijital fotoğraf makinelerinin ortaya çıkmasıyla büyük bir darbe almıştı. Film üretiminin büyük bir kısmını durduran firma, dijital fotoğraf makineleri üretimiyle yoluna devam etmekte. Kodak’ın ürün yelpazesine eklediği ürünse oldukça farklı bir kulvarda. Firmanın geçtiğimiz Ocak ayında düzenlenen CES 2015 fuarında duyurduğu, akıllı telefon modeli sonunda satışa sunuldu.

IM5 modeliyle Android işletim sitemli akıllı telefon pazarına giren Kodak, beklentilerin aksine ilk modelini Hollanda’da satışa sundu. Tahmin ilk modelin Nisan ayında İngiltere’de satışa sunulacağı yönündeydi. Kontratsız olarak satışa sunulan Kodak IM5, 280 Euro fiyat etiketine sahip. Telefonun operatörlerle birlikte kontratlı olarak da satın alınabilecek.

Kodak IM5’in teknik özellikleri arasında, 5 inç boyutunda 720p çözünürlüğündeki ekran, MediaTek MT6592 çip set, 1.7GHz 8 çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 8GB dahili depolama alanı ve 32GB’a kadar microSD kart desteğiyle arttırılabilir hafıza ve 2.100mAh kapasiteli batarya bulunuyor.

Telefonun 13 mega piksel çözünürlüğündeki arka kamerası, manuel kontrole ve netleme özelliğine sahip. Ayrıca çektiğiniz görüntüleri hızlıca paylaşıp ya da baskı alabileceğiniz bir ara yüze sahip. Kodak tarafından özelleştirilen Android Kitkat işletim sistemini kullanan IM5, kullanıcıların rahatça kullanabilmeleri için büyük ikonlarla geliyor. Android Lollipop güncellemesini alacağı duyurulan telefonun, hem fiyatı hem de donanımıyla pazarda zorlu bir mücadele bekliyor.

Site Footer

%d bloggers like this: