Facebook App ID is missing!

Klimalarda Wi-Fi Dönemi

Yeni Bosch klimalar, Wi-Fi bağlantılı modülü sayesinde akıllı telefon ve tabletlerden kumanda edilebilme özelliğine sahip. Aynı zamanda yeni enerji değerleriyle sınıflandırılmış Bosch klimalar sayesinde tüketiciler, bulundukları bölgenin iklim şartlarına uygun özellikteki cihazları tercih edebilecek.

‘Yaşam için teknoloji’ anlayışıyla, tüketicilerine mükemmel sonuçlar elde etmenin en kolay yolunu sunan Bosch Ev Aletleri, Wi-Fi özelliği sayesinde uzaktan kumanda edilen klimalarını piyasaya sürüyor. Bosch klimalarda bulunan internet modülü ile akıllı telefon ve tabletlere kurulan bir uygulama sayesinde cihazınızın açılıp kapanması, sıcaklık ayarlarının değiştirilmesi, ısıtma, soğutma, nem ve konum ayarlarının hepsini, akıllı telefonunuz üzerinden işlem yaparak ayarlayabiliyorsunuz. Böylece dışarıdayken evdeki internetinize bağlı klimayı çalıştırıp, eve geldiğinizde serinlemiş bir ortamın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Yeni Bosch klimaların enerji değerleri sınıflandırmasında bölgesel ve sezonsal hava sıcaklıklarını göz önüne alan yeni enerji verimliliği standartları uygulanıyor. Daha önceki klima verimlilik değerlendirmesi, tek bir örnek bölgedeki hava sıcaklığı göz önüne alınarak geliştirilmişken, yeni sezonsal verimlilik kriterine göre verimlilik değerlendirmesi, bölgeye özel maksimum verim elde etmek amacıyla hayata geçirildi.  Bu sebeple, Türkiye için 3 farklı iklim bölgesi tespit edildi ve her klimanın üç farklı bölge için enerji performans katsayıları belirlendi. Böylece artık tüketiciler klima satın alırken, enerji etiketine göre bulundukları bölgenin iklim şartlarına uygun özellikteki cihazları tercih ederken, hem daha yüksek performans elde etmiş hem de tasarruf yapmış olacak.

Site Footer

%d bloggers like this: