Facebook App ID is missing!

Kireç Derdine Son

Ütünüzün buhar performansının azalmaması ve tabanından sarı renkte su ve tortu çıkararak kıyafetlerinize zarar vermemesi için ütünüzde biriken kireci temizleyerek ütünüzün ömrünü uzatabilirsiniz. Philips Azur Performer Ütülerde bulunan Kolay Kireç Temizleme Sistemi, ütünün tüm kirecini tek bir yerde toplayarak kireç temizleme işlemini 1 dakikadan daha kısa bir süre içinde tamamlıyor.

Philips Azur Performer ütülerin kireç temizleme zamanı geldiğinde, Easy De-Calc ışığı otomatik olarak yanıp sönmeye başlıyor. Ütü tamamen soğuk haldeyken, Easy De-Calc düğmesinin çevrilerek açılmasıyla ve ütü içindeki kireçli suyun bir bardağa boşaltılmasıyla da ütüdeki tüm kireç temizleniyor. Su gelişi tamamen bittiğinde ise Easy De-Calc düğmesinin yerine takılmasıyla ütü tekrar kullanıma hazır hale geliyor.

Philips GC4520 ve GC4521 Azur Performer Plus’ta bulunan Üç Etkili Kireç Temizleme Sistemi, kullanılan suyun sertliğine göre üç aşamadan oluşuyor. Bu sistemin ilk aşamasını, ütünün içinde bulunan ve herhangi bir şey yapmayı gerektirmeyen Kireç Önleyici Tabletler oluşturuyor. Bu tabletler, kirecin büyük partiküller haline gelmesini ve ütünün tabanını tıkamasını önlüyor. Ancak su sertliğinin çok yoğun olduğu bölgelerde temizlemenin ikinci aşamasına da ihtiyaç duyulabilir. İkinci aşama için ütünün su haznesinin suyla tamamen doldurulması ve sıcaklık ayarının maksimuma getirilmesi gerekiyor. Ütü ısındıktan sonra prizden çekilmesiyle ve Kireç Temizleme düğmesi basılı tutularak bir lavabo üzerinde hafifçe sallanmasıyla da kireç temizleniyor. Bu işlem sayesinde ütünün tabanından akan sıcak su, bir şok etkisi yaratarak tabanı tıkayan kireç parçacıklarını söküp atıyor. Haznenin içindeki tüm su bu şekilde boşaltıldıktan sonra ütünün tabanı temiz hale geliyor. Üçüncü aşamada ise akıllı kireç temizleme sistemi ile ütüdeki tüm büyük partiküllü kireç 1 dakika içerisinde temizleniyor.

Philips GC4520; 349,90 TL’den, GC4521; 359,90 TL’den satışa sunuluyor.

Site Footer

%d bloggers like this: