Facebook App ID is missing!

Karşınızda… Samsung Galaxy Note 8!

Bugün Türkiye saatiyle 18.00’da Unpacked etkinliğiyle tanıtılacak Samsung Galaxy Note 8, teknoloji tutkunları tarafından merakla bekleniyor. ‘Büyük işler yap’ sloganıyla New York’ta düzenlenecek etkinliği, canlı yayında Samsung’un resmi internet adresinden izleyebilirsiniz. Note 8 hakkında sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları takip etmek için #yaparsın etiketini de takip edebilirsiniz.

Bildiğimiz gibi Samsung, yeni telefonunun tanıtım tarihini aylar öncesinden duyurdu. O tarihten bugüne kadar da kademe kademe sızan bilgiler ışığında yeni telefonun özellikleri hiç durmadan konuşuldu. Kasıtlı bilgi sızdırarak ürünün daha fazla konuşulmasını sağlamak günümüzün en popüler pazarlama stratejisi haline geliyor. Hatta teknoloji sektöründen çıkan bu stratejiyi artık diziler bile kullanır hale geldi. Hatta Samsung Galaxy Note 8 64 GB modeli, daha çıkmadan ‘yanlışlıkla’ resmi internet sitesinden tanıtıldı. Rastlantıya bakın; Nokia da aynı hatayı Nokia 8 modeli için yaptı!

Bilgi sızdırmanın bir diğer avantajı da yeni modeller için yapılan absürt tahminlerin önüne geçmek. Çünkü absürt tahminler, büyük beklentiler doğuruyor ve piyasaya çıkan ürün o beklentileri karşılamadığı takdirde beğenilmiyor. Örneğin, yıllardır iddia edilen Samsung’un katlanabilir telefon çıkaracağı söylentisi her yeni telefondan önce gündeme gelirken, sızan bilgilerde böyle bir özellik görülmeyince söylentiler azalıyor.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri

Note 7’de yaşanan skandallardan sonra, Samsung Galaxy Note 8 çok daha fazla yeni özellikle piyasaya çıkıyor. Yeni özelliklerin eski skandalın üzerine bir sünger çekmesini hedefleyen firma, bu defa olası patlamalara yol açmamak için daha düşük kapasiteli ve daha az ısınan bir pil kullanmayı da ihmal etmiyor. Yeni telefonun pili 3300 mAh olacak.

Galaxy Note 8 sonsuz ekran özelliği ve Super AMOLED ekran teknolojisiyle, Galaxy S8+ modelinin açtığı yoldan devam edecek. Ekran teknolojisi olarak diğer modellerden Note 8’i ayıran en büyük farkın 4K ekran teknolojisi olması bekleniyor. Bir diğer heyecan verici haber de telefonun çift kamerası olacağı. Yeni telefonun boyutları 162.4 x 74.5 x 8.4 mm, ekran boyutu da 6.4 inç olacak. Su ve toza karşı dayanıklılık da bundan sonra Samsung telefon üretiminde bir standart olacağı düşünülüyor.

Site Footer

%d bloggers like this: