Facebook App ID is missing!

Kapınızın Önündekini Görün

Kapıyı açmak gerçekte belirsizlikler içeren bir durum. Klasik kim o sorusunu sorduğunuzda aldığınız cevap genellikle “benim”dir. Siz, benim cevabını veren kişinin kim olduğunu anlamaya çalışırken kapının gözetleme deliğinden bakabilir, ya da doğrudan kapıyı açabilirsiniz.

Merkezi sisteme sahip binalarda,kamera sistemleri zilinizi çaldığında kapı önündeki kamera sayesinde kapıdakinin kim olduğunu gösterebiliyor. Bazı sistemlerdeyse kamera sistemini televizyonunuza bağlayıp, kapı çaldığında TV üzerinden görebiliyorsunuz. Bu sayede istenmeyen konuklar için kapı açmak zorunda kalmıyorsunuz. Eğer oturduğunuz yerde böyle bir imkan yoksa oturduğunuz yerden kalkıp kapının gözetleme deliğine bakmak ya da doğrudan kapıyı açarak istenmeyen ziyaretçilerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu can sıkıcı durumdan kurtulmak için geliştirilen Peeple, işinizi kolaylaştırabilecek bir çözüm. Peeple, temel olarak uygulama destekli bir kamera ve bu kamerayı gözetleme deliğine takarak kullanabiliyorsunuz. Sistem, kapıdan dönen kargo ve kuryeleri, evde çocuğunuz varsa kapının açık ya da kapılı olduğunu, istenmeyen ziyaretçileri ve siz evde olmadığınızda evinize girmeye çalışan hırsızların görüntülerini bildirim olarak size gönderebiliyor.

Ev güvenliği için yeni nesil çözümlerden biri olan Peeple’ın uygulamasını akıllı telefon ve tabletine yükleyerek, kapıdaki görüntüyü telefon ve tabletinizden görebiliyorsunuz. Kapıya kadar gitmeye gerek kalmadan Peeple sizin gözetleme deliğiniz oluyor ve kapıdaki görüntü size aktarıyor. Peeple’in şuan için iOS ve Android uygulamaları bulunuyor.

Peeple’ın kurulumu da oldukça basit. Her türlü gözetleme deliği sistemine uyan Peeple’ı kapıya monte ettikten sonra uygulamayı telefon ya da tabletinize yüklüyorsunuz. Evinizdeki Wi-Fi sistemi üzerinden çalışan Peeple sayesinde, kapınızın önü kara delik olmaktan çıkıyor. Peeple, Kicstarter üzerinden destekleri bekliyor. 2016 Mayıs ayında piyasaya çıkacak Peeple hakkındaki daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Site Footer

%d bloggers like this: