Facebook App ID is missing!

iPhone’u Hızlı Şarj Edin

Eğer iPhone 5S satın aldıysanız, dünyanın en iyi telefonlarından birine sahip olduğunuzu; diğer tüm telefonlarla her konuda baş edebilecek performans, görüntü ve kamera çekim kalitesi, uygulama bolluğu olan bir cihazı elinizde tuttuğunuzu zaten biliyorsunuzdur. iPhone 5S’e dünyanın parasını veren birçok kullanıcı gibi siz de bataryasının çabuk bitip geç dolmasının, iPhone 5S’in en kötü yönü olduğunu düşünüyorsanız yazımızın devamını okumanızda fayda var.

Aslında size söyleyeceklerimizi büyük ihtimalle biliyorsunuzdur, fakat bazen doğruları başkalarından duymak gerekebiliyor ve biz de “Başkaları” olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek istiyoruz.

1- Telefonu Kapatın

Telefonunuz açıkken birçok donanım çalışmaya devam eder. Operatör sinyali, takvim, bildirim uygulaması, Whatsapp ve daha birçok uygulama siz fark etmeden bataryayı sömürmeye devam eder. Gerçekten acil bir işiniz yoksa ya da çok önemli bir telefon beklemiyorsanız, telefonunuzu şarj etmeye başlamadan önce kapatın. Bu işlem sayesinde ortaya çıkacak süre farkı şaşırmanıza neden olabilir.

Eğer telefonu kapatmak istemiyorsanız, kapatmaya en yakın çözüm olarak telefonu Uçak Modu’na alabilir ve sinyal aramalarının önüne geçebilirsiniz. Bu işlem bile telefonunuzun çok daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayacaktır.

2- Şarj Adaptörü Kullanın

iPhone 5S’i şarj etmek için birkaç seçenek mevcut ve çoğumuz bu seçeneklerden “Data kablosu kullanarak, bilgisayardan şarj etme” seçeneğine başvuruyoruz. Ancak, telefonu hızlı bir şekilde şarj etmekye ihtiyacımız varsa, bunu bize sağlayabilecek en iyi çözüm şarj adaptörü olacaktır.

3- Telefonu Isıtmayın

Başlık biraz garip gelebilir fakat her akıllı telefon gibi iPhone 5S de ilk fırsatta davul fırın gibi davranmanın yollarını arar. Tabii bunun yanında, telefonun bulunduğu ortamın sıcaklığı da önemlidir. Güneş altında ya da kalorifere yakın konumda bulunan bir telefonun şarjı normalden daha kısa sürede bitme eğiliminde olacaktır.

Aynı durum şarj süresi için de geçerlidir. Sıcak bir ortamda şarj etmeye çalıştığınızda, iPhone 5S’in çok daha uzun sürede şarj olabildiğini göreceksiniz.

4- USB Şarjını Hızlandırın

Eğer priz aracılığı ile şarj etmek gibi bir imkanınız yok ve tek çareniz data kablosu kullanarak bilgisayar üzerinden şarj etmekse, bizde çare tükenmediğini ve bu işlem için de size öneri sunabildiğimizi göreceksiniz.

iPhone 5S’i şarj etmek amacıyla bilgisayarınıza bağladığınızda, iTunes’un senkronizasyon yapmasına engel olmalısınız, çünkü bu işlem telefonunuzun çok fazla enerji harcamasına neden olur. Aynı zamanda, bilgisayara bağlı başka bir USB cihazın olmamasına özen gösterin. Eğer herhanbi başka bir cihaz USB bağlantısı ile bilgisayara bağlıysa, enerji paylaşımına ve iPhone 5S’in geç şarj olmasına neden olacaktır.

5- Batarya Bakımı Yapın

iPhone 5S modeli telefonlarda lityum-iyon batarya kullanılır ve bu tür bataryaların ömrünü uzatmak, daha stabil çalışmasını sağlamak için yapılması gereken basit bir işlem vardır; Ayda en az bir kere telefon tam olarak şarj edin ve şarjı tam olarak bitmeden tekrar şarja takmayın. Daha uzun ömürlü bir batarya için bu işlem şart.

Site Footer

%d bloggers like this: