Facebook App ID is missing!

iPhone’dan Galaxy S5’e Verileri Aktarmak

Yıllarca iPhone modelleri kullanıp, günün birinde değişiklik yapmak istemiş ve bu nedenle de Samsung Galaxy S5 satın almış olabilirsiniz. Ya da, satın almayı düşünüyor da olabilirsiniz. Böyle durumlarda insanın aklına gelen sorunlardan biri, yıllarca Apple tarafından iCloud’da biriktirilmiş olan ve başka hiçbir yerde saklama ihtiyacı duymadığımız rehber, mesajlar, takvim gibi kişisel verilerimizi farklı bir platformda çalışan Galaxy S5’e nasıl aktarılacağıdır.

Samsung tarafından geliştirilen ve tüm Galaxy modelleri ile kullanılabilen Samsung Smart Switch Mobile uygulaması ortaya çıkana kadar, bu korku ve tedirginlik herkes tarafından yaşandı ve bazı kullanıcılar bu nedenle iki platform arasında geçişten vazgeçti. Şimdi ise durum farklı ve artık tüm kişisel verileri iCloud’dan aktarmak mümkün.

Gelelim Samsung Smart Switch Mobile uygulaması ile ilgili ayrıntılara…

Play Store uygulamasını telefondan çalıştırıp, Samsung Smart Switch Mobile uygulamasını indirmekle işleme başlayalım. Uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra, açılan menüden iCloud seçeneğini seçmek gerekiyor ve iCloud hesabımıza ait kullanıcı adı/şifre girişi ile verilerimize ait yedekleri görüyoruz. Uygulamanın listelediği yedeklerden herhangi birini (rehber, takvim, fotoğraflar gibi) ya da tamamını seçip yeni telefonumuza aktarabiliyoruz.

Yedeklerin büyüklüğüne ve internet bağlantı hızına bağlı olarak işlem süresi de değişiyor. Genelde bu yedekler (fotoğraflar ya da videolar gibi) birkaç dakikada inecek türden veriler içermediği için, bu işlem sırasında Samsung Galaxy S5’inizi prize takıp başlatmanız daha sağlıklı olacaktır.

Site Footer

%d bloggers like this: