Facebook App ID is missing!

iPhone’a Geri Tuşu Geldi

iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan biri üst bölümde yer alan geri tuşu. Bu soruna ilginç bir çözüm sunan Halo Back, iPhone’ların can sıkıcı problemlerine çözüm üretiyor. Android’de kullanılan home, geri ve fonksiyon tuşları bazı modellerde fiziksel olarak karşımıza çıkarken, bazı modellerdeyse ekran içerisinde sanal olarak yer alıyorlar. Apple’ın iPhone serisindeyse sadece tek tuş bizleri karşılıyor. Apple’ın artık klasikleşen home tuşu, her yeni modelle birlikte daha fonksiyonel özelliklere sahip olsa da kullanıcılar, geri işlevi için ekranın üst bölümünde yer alan geri tuşunu kullanmak zorunda kalıyorlar.

Apple’ın rahmetli CEO’su Stev Jobs, en ideal ekran boyutunun 3.5 inç olduğunu savunmasına rağmen, rakiplerin gerisinde kalmak istemeyen Apple ekran boyutlarını yavaş yavaş büyütmek zorunda kaldı. iPhone 6 ve iPhone 6+ ile ekran boyutunu iyice büyüten Apple, daha büyük ekran ve kullanım yüzeyi sunarken, ekranın her noktasına tek elle ulaşmak gerçekten zor bir duruma geldi.

Özellikle geri tuşuna ulaşmakta zorlanan kullanıcılar için Halo Back’in gayet makul bir çözümü var. 12 dolara satışa sunulan Halo Back akıllı ekran koruyucu, iPhone 6 ve 6+ modelleri için home tuşunun yanına geri tuşunu ekliyor.

Basit bir tasarıma ve gayet makul kabul edilebilecek bir fiyata sahip olan Halo Back içerisinde, kapasitif sensörler bulunuyor. Ekranın sol üst bölümündeki geri tuşuyla senkronize çalışan sensörler, alt bölümdeki geri tuşuna dokunduğunuzda, üstteki geri tuşunu aktive ediyor. Telefonunuzda herhangi bir değişikliğe gerek duymayan akıllı kılıfla, telefonunuzu normal bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Kicstarter üzerinden kampanyaya destekleri bekleyen Halo Back, şimdiden 4.300 kişinin desteğine ve 120.000 dolar desteğe ulaştı. Beklentinin 6 katı destek alan Halo Back, ağustos ayında teslim edilmeye başlanacak. Halo Back ile daha ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Site Footer