Facebook App ID is missing!

iPhone’a 5 Alternatif

Artık bir fenomen haline gelmiş olan Apple ürünlerinin başında iPhone serisi akıllı telefonlar gelmektedir. Birçok özelliği “İlk” olarak sunan iPhone’lar, günümüz akıllı telefonlarında görmeye alıştığımız birçok özelliğin, günümüz telefonlarında var olmasını sağlamışlardır. Herşeyden önce, arkasında MacOS gibi başarılı bir işletim sisteminin mobil cihazlara uyarlanmış hali olan iOS’u sunan ve bir telefonun kararlı bir şekilde, kendisinden beklenen her işi adam akıllı yapabileceğini gösteren iPhone telefonlar uzunca bir süre sadece kendileri ile yarıştılar. Daha sonra ise, Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemini kullanan cihazların kısık sesli meydan okumaları ile karşılaşan iPhone, özellikle Samsung’un rekabeti ileri taşıyıp doğrudan Apple ürünlerine meydan okuması sayesinden gerçek rakiplerle karşılaşmaya başladı.

Günümüzde, iPhone modelleri hala çok başarılı ve üst seviye telefonlar arasında en çok tercih edilenlerden. Ancak, eskiye göre farklı olan bir durum var; Birçok firma, iPhone’un yapabildiklerini yapan akıllı telefonlar üretiyor. Eğer siz de iPhone kullanmak istemiyorsanız, en güncel iPhone modelleri olan iPhone 6 ve 6 Plus‘ın yerine tercih edebileceğiniz alternatifleri inceleyebilirsiniz. Alternatif oluşturabilecek telefonlardan bazılarını sizin için bir araya getirdik.

Phablet Severler İçin

iPhone 6 büyük bir telefon, fakat iPhone 6 Plus daha büyük. Eğer sizin için ekran büyüklüğü önemliyse, yaratmanız gereken alternatif iPhone 6 Plus’la rekabet edebilmeli. Neyse ki Samsung bu konuda sizi yalnız bırakmıyor ve Galaxy Note Edge modeli ile imdadınıza yetişiyor. Diğer hiçbir telefona benzemeyen tasarımız, kıvrımlı ve çok yüksek çözünürlüklü ekranı Samsung Galaxy Note Edge‘i oldukça çekici kılıyor. Eğer solak değilseniz, Note Edge sizin için en uygun telefon modellerinden biri olacaktır.

Performans Canavarı Arayanlar İçin

Yüsek performans sunan birçok telefon modelinin olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak bu telefonların hiçbirinin bataryası Motorola Droid Turbo‘da bulunan bataryanın yanından bile geçemez. 3900 mAh gücündeki bataryanın bir diğer güzel yanı, 15 dakikalık şarj sonrasında 8 saatlik kullanım imkanı sağlıyor olması.

İktisadi Davranmayı Görev Bilenler İçin

Yüksek fiyat etiketine sahip telefonların birçok özelliği, normal bir kullanıcı için gerekli olmayabiliyor. Örneğin, günlük işleri için telefona ihtiyaç duyan ve gün boyu oyun oynamak gibi amaçları olmayan kişiler için iPhone 6’nın ya da benzeri telefonların hem performansı hem de fiyatı gereksiz gelebilir. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız, size önerebileceğimiz telefonların başında Asus Zenfone 5 gelir. Büyük ekranlı, yeterli performansa sahip ve listede yer alan diğer telefonların üçte biri fiyatına alabileceğiniz Zenfone 5, ihtiyacınız olan herşeye sahip.

Windows Hayranları İçin

HTC One M8 başta sadece Android ile çalışan bir telefon olarak piyasaya sürülmüştü. Ancak, kısa bir süre sonra M8’in Windows işletim sistemli versiyonu ile tanıştık. Donanım yönünden çok güçlü bir telefon olan HTC One M8, iPhone 6 gibi hızlı fakat Windows işletim sistemi isteyen kullanıcılar için en iyi seçim olacaktır.

Saf Android Deneyimi İsteyenler İçin

Telefon üreticilerinin geneli, Android işletim sistemini alıp maymuna çevirirler. Kendi arayüzlerini, kendi uygulamalarını telefona gömerler. Bu durum bazı kullanıcıların hayatını kolaylaştırsa da, saf Android arayışında olan ve işletim sistemi güncellemelerinin tadına herkesten önce bakmak isteyenler için sinir bozucu olabilir. Böyle bir durumda, dev boyutlarda ve çok yüksek çözünürlükte bir ekrana sahip olan Nexus 6, performans ve Android’in saf halini bir arada görmek isteyenlerin seçimi olarak öne çıkacaktır.

Site Footer

%d bloggers like this: