Facebook App ID is missing!

iPhone 8 Tanıtımına Son 5 Gün! Geri Sayım Başladı…

Her yeni modeli büyük bir heyecanla beklense de iPhone 8 için beklentiler bir tık fazla. Çünkü, bu yıl iPhone’un 10. Yılı ve 10. Yıl kutlaması olarak Apple’dan büyük yenilikler bekleniyor. Aylar öncesinden tahmin ettiğimiz gibi iPhone 8’in tanıtım tarıhi 12 Eylül olarak belirlendi. Yeni telefon için ön sipariş fırsatı 15 Eylül’de başlayacak ve 22 Eylül itibariyle de tüm dünyada aynı anda satışa sunulacak.  Apple, etkinlik için Apple Park’da bulunan Steve Jobs Theatre sahnesini seçerek, telefon lansmanıyla beraber sahne açılışını da gerçekleştirecek. Etkinlik, iPhone’un onuncu yılında, fikir babası olan Steve Jobs’u bir kez daha anmak için güzel bir fırsat.

Etkinlik tarihi Dow Jones tarafından gelen bilgilerle kesinleştikten sonra hakkında haberler de hızla çoğalmaya başladı. Genel kanı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olarak iki modelin tanıtılacağı görüşünde olsa da Apple’ın bu sene aynı anda üç model birden tanıtabileceği yönünde söylentiler de mevcut. Unutulmaz bir etkinlik düzenlemek isteyen Apple’ın, üçüncü bir ürün olarak yeni Apple Watch ya da 4K Apple TV tanıtımıyla geceyi renklendirebileceği de söylentiler arasında.   

iphone 8 20

Beklenen iPhone 8 Özellikleri Neler?

Samsung Galaxy S8 ve Note 8 ile beraber tanıştığımız AMOLED ekran teknolojisine iPhone 8 de katılıyor. iPhone 8’i eski modellerden ayıracak en büyük tasarım farkı da neredeyse çerçevesiz olarak tasarlanmış yeni ekranı olacak. Telefonun diğer bir merakla beklenen özelliği de 3D yüz tanıma. Çift kameralı olacak telefonun, bir kamerasının 12 megapiksel, diğerininse 7 megapiksel olması bekleniyor.

Yeni Telefon Yeni Sürüm

Apple’ın henüz Beta aşamasında olan yeni sürümü İOS 11 de büyük yenilikler içeriyor. En son onuncu beta sürümü piyasaya çıkan İOS 11, iPhone 5S’ten önceki modellere uyumlu olmayacak. Bu da bir çok telefonun önümüzdeki üç aylık periyot içinde değiştirileceğini ve telefon piyasasının canlanacağını gösteriyor.

Gelelim fiyat meselesine, bildiğiniz gibi ülkemizdeki döviz artışı nedeniyle daha da pahalı hale gelen cep telefonu fiyatları, en son 4999 TL’lik Samsung Note 8’le beraber tavan yapmıştı. iPhone 8 fiyatından beklenen de bu tavanı aşarak en az 5399 TL civarında bir fiyatla Türkiye pazarına girmesi.   

Site Footer

%d bloggers like this: