Facebook App ID is missing!

iPhone 6s, 12 Mega Piksellik Kamerayla Gelebilir

Apple’ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modeli, iPhone 6s ile ilgili yeni iddialar ortaya çıktı ve bu iddia telefonun kamerasıyla ilgili. Çin ve Japon kaynaklardan bilgilere göre iPhone 6s, 12 mega piksel çözünürlüğündeki kamera sensörünü kullanacağı yönünde. Ayrıca telefonda yer alacak olan sensörün, klasik RGB sensörler yerine RGBW sensör olacağı iddia edildi.

Klasik RGB sensörler, görüntüyü oluştururken RGB (kırmızı, yeşil ve mavi) renklerini kullanıyorlar. RGBW sensörlerse, kırımız, yeşil ve mavi’ye ek olarak beyazı ekliyor ve 1 fazla pixel kullanıyorlar. BU sayede de düşük ışıklı, gece çekimleri gibi durumlarda daha net görüntü elde edilmesini sağlıyorlar.

Maalesef söylentiler sadece sensörün RGBW olacağıyla ilgili. Sensörün otomatik netlemesi ve netleme süreleriyle ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.  Ancak sensörün üretiminin Sony tarafından üretileceği bildirildi.

Yılbaşından itibaren ortaya çıkan söylentiler, iPhone 6s’in HTC One M8’de gördüğümüz Dual Camera özelliğine sahip olacağı yönündeydi. Son gelen bilgilerle birlikte bu ihtimalin ortadan kalktığını söylemek oldukça zor. Apple, beklentileri boşa çıkarıp, sürpriz bir tasarımla karşımıza da çıkabilir. iPhone 6s ile ilgili bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: